1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ekrem İmamoğlu, Koray Aydın sorusuna cevap verdi
Ekrem İmamoğlu, Koray Aydın sorusuna cevap verdi

Ekrem İmamoğlu, Koray Aydın sorusuna cevap verdi

YSK kararıyla mazbatası elinden alınan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Koray Aydın" sorusuna cevap verdi.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde, Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun Ekrem İmamoğlu'na yönelik benzetmelerine sert çıkan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ;"Şunu da unutmasın suçlamaya çalıştığı Ekrem İmamoğlu'nun dedesi İstiklal Savaşı gazisidir. Amcaları da şehittir. Bunları görmezden gelerek bir seçim kazanmak uğruna bu karalama yaparak bir ilin tümünü kapsayan bir ifadede bulunmasına karşılık bizim söylediğimiz çok değil az bile' sözlerini sarf etti. "ifadelerini kullanmıştı.

Koray Aydın'ın bu söylemleri üzerine ne düşündüğü sorulan Ekrem İmamoğlu ise ;"Bunları konuşmak bana zül geliyor. Koray Aydın'a teşekkür ederim. Benim sülalemi, ailemi herkes tanır, bilir. İnsanların geçmişi üzerinden siyaset yapıp bundan fayda elde edecek zavallılara ben gülüyorum sadece. Onlar zavallı. Cahil insanlar ama bazen cahil insanlar koltukları işgal edebiliyorlar. 'Ben, 25 senedir belediye başkanlığı yapıyorum' diyebilir. Ama bu onun cahil olmasın, zavallı olmasını engellemez. Benim Trabzonlu olmam üzerinden ya da ailemin soyunun üzerinden bu tarz kirletme, lekeleme çabası üzerinde olanlar sadece sert bir duvara toslarlar. Ben bu memleketin her insanını sevdiğim gibi kendi geçmişimi de çok seven bir insanım." şeklinde cevap verdi.