1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Dün teslim olan terörist, Eren Bülbül'ün şehit edilmesi olayına da karıştı!
Dün teslim olan terörist, Eren Bülbül'ün şehit edilmesi olayına da karıştı!

Dün teslim olan terörist, Eren Bülbül'ün şehit edilmesi olayına da karıştı!

Giresun’da askere teslim olan ‘Kawa’ kod adlı İran uyruklu PKK’lı teröristin Eren Bülbül ve Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in şehit edilmesi olaylarına karıştığı öğrenildi.

A+A-

Doğu Karadeniz’de süren terör operasyonları sonucuna uzun süredir aranan ‘Kawa’ kod adlı PKK’lı terörist, Giresun’un Güce ilçesi ile Espiye ilçesini bağlayan kırsalda süren operasyonlar esnasında güvenlik güçlerine teslim olmuştu.

Seydi köyü yaylası kırsalında dün güvenlik güçlerine teslim olan İranlı "Kawa" kod adlı Behrüz Düdükkanlı adlı teröristin Trabzon’un Maçka ilçesinde yaklaşık 2 yıl önce Eren Bülbül ve Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in şehit edilmesi olayları dahil 5 yıldır bölgede toplam 12 sivil ve güvenlik görevlisinin şehit edildiği tüm silahlı eylemlerde yer aldığı belirlendi. 

aw707178-03.jpg

Teröristin sorgusunda, kendilerini yalnız ve çaresiz bırakan örgüt yöneticilerine hayli kızgın olduğu ve 5 yıl boyunca Trabzon, Giresun, Gümüşhane, Tokat ve Ordu kırsalında kullandıkları tüm sığınakların yerini güvenlik güçlerine bildirdiği ve bu kapsamda gösterdiği 4 sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi, mermi ve uzun namlulu silah ele geçirildiği kaydedildi.