Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Arsin Belediye Başkanı Sait Gürsoy, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ile Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Genel Sekteri Mehmet Şentürk katıldı.

Başkan Genç, bu tür toplantıların komşu il ve ilçe belediyelerinin proje ve faaliyetler konusunda koordineli hareket ederek işbirliği yapması noktasında oldukça önemli olduğunu dile getirdi.

TRABZONSPOR FORMASI HEDİYE ETTİ

Başkan Genç, toplantı sonunda iştirak eden belediye başkanlarına isimlerinin yazılı olduğu Trabzonspor forması ile çeşitli hediyeler takdim etti. Genç, ayrıca Ortahisar Belediyesi Creatiny Roket Takımı’nın 2022 Teknofest’te şampiyonluğu elde ettiği ve belediye binası önünde sergilenen ‘Fırtına A’ isimli roketi tanıtarak birlik üyelerini bilgilendirdi.

TRABZON AKVARYUM’U GEZDİRDİ

Ortahisar Belediyesi Özel Kalem Müdürü Hasan Selim ise, birlik üyesi belediye başkanlarına açıldığı günden beri turistlerin ve ziyaretçilerin ilgi odağı olan Trabzon Akvaryum’u gezdirdi. Birlik üyelerini Trabzon Akvaryum’da sergilenen su canlıları ve gelen ziyaretçilerle ilgili bilgilendiren Selim, şunları aktardı: “Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Metin Genç’in büyük bir emek harcayarak hayata geçirdiği Trabzon Akvaryum, şehrimize yeni bir renk, yeni bir soluk kattı. Şehrimiz, turizm çeşitliliğinde alternatif oluşturan, büyük bir heyecan ve zevkle gezilebilecek bir mekân kazandı. Her şeyden öte deniz kenti Trabzon’da bugüne kadar böyle bir projenin yapılmamış olması büyük bir eksiklikti. Hemşehrilerimiz birkaç deniz canlısı dışında hiçbir deniz canlısını tanımıyordu. Bu konularda da vatandaşlarımızda aşinalık olsun istedik. Elhamdülillah açıldığı günden beri de akvaryumumuz ziyaretçi akınına uğruyor. Yerli ve yabancı turistler özellikle de Körfez ülkelerinden gelen Arap turistler yaz sezonunda akvaryuma çok yoğun rağbet gösterdi. Bu anlamda projemizin birkaç yıl gibi çok kısa sürede kendini amorti edeceğini düşünüyorum.”

Akvaryumun bütün ünitelerini gezen ve balıkları kendi elleriyle besleyen birlik üyesi belediye başkanları da projeye hayranlıklarını ve memnuniyetlerini dile getirerek, Başkan Genç’e teşekkür etti.

thumbnail_DKB (6)