Futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Trabzonspor - Galatasaray maçı sonrası değerlendirmelerde bulundu.

Dilmen’in açıklamaları şöyle:

"GALATASARAY DAHA YAKINDI"

"Galibiyete yakın olan taraf kuşkusuz Galatasaray'dı. 3-4 tane net fırsat kaçırdılar. Gomis'in aldığı süre ve yaptığı etkiye bakarsak çok faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Okan Buruk, gelecek hafta Gomis ile başlayacaktır."

"YATMAYA GELMEMİŞLER"

"Lucas Torreira'nın sakatlandığı dakika ile oyundan çıkışı arasında 3-4 dakika var, sahada kalmak istedi yani. Mertens de aynı şekilde her şeyini verdi sahada. Bu oyuncuların buraya 'yatmaya' gelmediği belli."

"AVCI MUTSUZ DEĞİLDİR"

"Trabzonspor'un direkt ilk 11'inden 6 isim sahada yokken bu sonuçtan Abdullah Avcı mutsuz değildir. Bu kadar pozisyon harcanmışken mutsuz olan Okan Buruk'tur."

"GALATASARAY DAHA FARKLI"

"Geçen sezon Galatasaray gelişime açık oyuncularla bir plan yapmıştı. Bu sezon tecrübeli oyuncularla takımı geliştirme yoluna gittiler."

"TAHA BÜTÜN GECE UYUYAMAMIŞTIR"

"Taha Tepe, Türkiye Kupası'nda bile oynatılmamış bir kaleci. İlk pozisyonda Mertens'in şutunu kurtardıktan sonra kendisine çok güvenmeye başladı. Onun yerine kendinizi koyun, bütün gece uyuyamamıştır."

"GALATASARAY UMUT VERDİ"

"Galatasaray, bu hafta oynadığı oyunla taraftarlarına umut vermiştir. Önümüzdeki hafta stadyumda yine 50 bin kişi olur."

"GBAMIN'İN ZAMANA İHTİYACI VAR"

"Gbamin oyuna ilk girdiği 5 dakikada 'Trabzonspor müthiş bir oyuncu almış' dedim. Ancak daha sonra fizik olarak hiç hazır olmadığını gördüm. Sezonu Everton ile açmış olabilir ancak onun da zamana ihtiyacı var, bu belli."