1. HABERLER

  2. BİLİM - TEKNOLOJİ

  3. Deneyap Projesi’nin Trabzon ayağı gerçekleştirildi
Deneyap Projesi’nin Trabzon ayağı gerçekleştirildi

Deneyap Projesi’nin Trabzon ayağı gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanlığının 100 günlük icraat programında da yer alan ve 12 ilde eş zamanlı yapılan “Deneyap” Projesi’nin Trabzon ayağı yapıldı.

A+A-

Türkiye’nin özel yetenekli çocukları, Deneyap projesinde yeteneklerini sergiledi. Cumhurbaşkanlığının 100 günlük icraat programında da yer alan ve 12 ilde eş zamanlı yapılan “Deneyap” Projesi’nin Trabzon ayağı BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar’ın katılımıyla yapıldı. Sınavda, öğrenciler kendilerine verilen pipet, CD, şişe, kapak, balon gibi malzemelerle iki saat içerisinde en uzak mesafeye gidebilecek arabayı yapmak için birbirleriyle yarıştı.

>>>>>>> FOTO GALERİ

Sınavda en yüksek puan alan adaylar, 36 aylık ücretsiz “Deneyap” Eğitimlerine katılacak. Özel yetenekli gençlere, kodlamadan siber güvenliğe, nanoteknolojiden yapay zekaya 36 aylık özel bir eğitim programı sunan Deneyap Teknoloji Atölyelerinin uygulama sınavı Trabzon Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonunda yapıldı. Uygulama sınavına yurt genelinde 5 bin 400 öğrenci katılırken Trabzon’da sınav öncesi Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, BAYKAR Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, stantları gezerek öğrencilerin geliştirdikleri projeleri yakından inceledi.