Suiçmez, 37 parselin satış kararının alınmasının ardından, neden bu taşınmazların satıldığını ve elde edilen gelirin nasıl kullanılacağını sordu. Suiçmez, bu taşınmazların kamuya ait olduğunu ve satışından elde edilecek gelirin şeffaf bir şekilde kullanılması gerektiğini vurguladı.

CHP Maçka İlçe Başkanı Nihan Göktürk konuyla ilgili olarak belediye meclisinde ret vermek üzere grup kararı aldıklarını belirterek, kamuya ait taşınmazların satışının halkın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Belediye Başkanının bugüne kadar hesap vermediğini iddia ederek, elde edilecek 28 milyon lira gelirin nasıl kullanılacağının ve daha önce alınan kredilerin hangi amaçlar için kullanıldığının net bir şekilde açıklanması gerektiğini dile getirdi.

CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, Maçka Belediyesi'ni almış olduğu satış kararlarını iptal etmeye çağırdı ve şeffaf bir yönetim beklentisi içinde olduklarını ifade etti. Ayrıca, kamuya ait taşınmazların satışına karşı olduklarını ve bu konunun takipçisi olacaklarını belirtti.
982df84b-cdf6-4bb3-9bc4-48c52fc65793