Suiçmez mesajında; “Emperyalizme karşı verilen bir kurtuluş mücadelesinin ardından, bir imparatorluğun küllerinden yeni bir Cumhuriyet yaratan Atamızı, saygı ve minnetle anıyoruz.

Türkiye Cumhuriyet Devletinin laik ve sosyal bir hukuk devleti olarak çağdaş dünyada yer almasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk; sadece bir devlet kurucusu değil, aynı zamanda kurduğu devleti Türk Milletinin tarihi ve sosyal şartlarının ön planda olduğu bir temele oturtmayı hedef alan büyük bir inkılapçıdır.

Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.” diyerek Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalması için rotamızı çizmiş ve en büyük eserim dediği Cumhuriyeti gençlere emanet ederek, demokratik, laik, sosyal ve millet egemenliğine dayalı Hukuk Devleti olan Cumhuriyetimizi halkımıza emanet etmiştir.

Atamızın gösterdiği yolda Atatürk ilke ve devrimlerine, Cumhuriyetimize sahip çıkmaya, Cumhuriyetimizin temel niteliklerini ortadan kaldırmaya çalışanlarla mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 85. yılında saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.” ifadelerini kullandı.