1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Çay tiryakisi papağan…
Çay tiryakisi papağan…

Çay tiryakisi papağan…

Papağan besleyeni görmüşsünüzdür ama böylesini belki de ilk kez görüyorsunuz. Bu papağan çay içiyor, sahibiyle her yere gidiyor.

A+A-

Trabzon’da çay içip, sahibiyle hastaneye dahi giden papağan şaşkınlık yaratıyor.

Trabzon’da yaşayan Mustafa Topçu isimli vatandaş, sahibi olduğu papağana gözü gibi bakıyor. Nereye giderse papağanı da götüren Topçu ona çay içmeyi de öğretmiş. Çay tiryakisi olan papağana alışan vatandaşlar ise ilk başta şaşkınlık yaşadıklarını fakat sonradan papağanın da kendilerinden biri olduğunu aktarıyor. Öyle ki papağan sahibiyle birlikte çay ocağına gittiğinde çayı direk önüne geliyor.

Papağanını yanına almadığı zamanlarda evde bıraktığını söyleyen Topçu, eve yerleştirdiği kamera sayesinde papağanı her an takip ettiğini belirtiyor. Ondan habersiz kalmadığını ifade eden Topçu, papağansız dışarı çıktığında kendisini tanımadıklarını da sözlerine ekledi.

Aynı zamanda iki çocuğu olan Mustafa Topçu, papağını çocuklarından ayırmıyor. Hiç ayrılamadıklarını ve hastaneye bile onunla gittiğini söyleyen papağan sever vatandaş, sevimli hayvanın dışarıda pek konuşmadığını ancak evde konuştuğunu söyledi.

Mustafa Topçu’nun beslediği papağana duyduğu sevgi takdire şayan olarak değerlendiriliyor.

aw686752_07.jpg