1. HABERLER

  2. SPOR

  3. CAS şike duruşmasını karara bağladı iddiası!
CAS şike duruşmasını karara bağladı iddiası!

CAS şike duruşmasını karara bağladı iddiası!

15 Mart tarihindeki şike duruşmasının CAS tarafından karara bağlanıp kulüplere tebliğ edildiği ve kararın Trabzonspor’un istediği gibi çıktığı iddia ediliyor!

A+A-

Trabzonspor Kulübü'nün, Spor Toto Süper Lig'in 2010-2011 sezonuyla ilgili şike davası sürecine FIFA'nın "müdahil olmama" yönündeki kararının ardından, Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesine (CAS) yaptığı başvuruya ilişkin duruşma 15 Mart tarihinde İsviçre'nin Lozan kentinde gerçekleşmişti.

Aynı gün sona eren söz konusu duruşmadan çıkacak olan kararın, 2 ay içerisinde açıklanması beklenirken ciddi davalarda üst sürenin 3 ay olduğu belirtilmişti.

Edinilen bilgiye göre; CAS, geçtiğimiz günlerde 15 Mart 2019 tarihinde gerçekleşen -Şike duruşmasını- karara bağladı. Kararın; Başta FIFA olmak üzere, Türkiye Futbol Federasyonu, Trabzonspor Kulübü ve Fenerbahçe Kulübü'ne gönderildiği iddia edildi.

Fédération Internationale de Football Association (FIFA), Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Trabzonspor Kulübü ve Fenerbahçe Kulübü'nden konuya dair herhangi bir açıklama yapılmazken, Court of Arbitration for Sport'un (CAS) benzer kararların büyük bir kısmını resmi internet sitesinden açıklamadığı, duruşma taraflarına karar bildirgesi gönderdiği de gelen bilgiler arasında yerini aldı. İddiaya göre CAS kararının Trabzonspor’un istediği  yönde çıktığı ileri sürülüyor.

(Doğan Köstereli)