Sosyal medyada büyük yankı uyandıran Mükremin Gezgin isimli trans bireyin, doğum yaptığını iddia ederek özel bir hastanede bir bebek ile videolar çekmesi sonrası tepkiler çığ gibi büyüyor. Alaattin Çakıcı’nın baş danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan, bebeğin ailesinden, hastane yönetiminden ve Mükremin Gezgin'den şikayetçi oldu.

Alaattin Çakıcı’nın baş danışmanı, Son Vakit Genel Yayın Yönetmeni ve Ortadoğu Gazetesi Baş Yazarı Gazeteci Ferhat Aydoğan, ülkede her kesimden vatandaşların tepkisine neden olan Mükremin Gezgin olayı hakkında harekete geçti. Aylardır hamile olduğunu iddia eden, özel bir hastanede doktor kontrolü yaptırdığını iddia ederek görseller paylaşan trans birey Mükremin Gezgin, 7 Haziran 2022 tarihinde önce kolunda serum ile doğuma gireceğini, sonra sedyede doğuma alındığını en son olarak da kucağında bir bebekle doğum yaptığını duyurdu. Tüm bunların sosyal medyada "fenomen" olan Gezgin'in daha fazla ilgi ve takipçi çekmek için kurgulandığı ortadayken, bir ailenin bebeğinin böyle bir olaya alet edilmesine izin vermesi, bu olayın yaşanmasına yardım, yataklık ve ortaklık eden hastane yönetimi ve sağlık çalışanları hakkında tepkiler çığ gibi büyüdü.

Annelik müessesini, annelik duygusunu ayaklar altına alan, bunu bir oyun veya araç olarak gören Mükremin Gezgin ve buna alet olan aile ve sağlık çalışanları hakkında Ortaca İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde bireysel olarak şikayetçi olan gazeteci Ferhat Aydoğan şu ifadeleri kullandı;

"Bugün sosyal medyada gündem olan ve her kesimden, tüm vatandaşların tepkisini çeken Mükremin Gezgin isimli şahsın eyleminden dolayı;

Başta Mükremin Gezgin olmak üzere, videoya alet edilen ve psikolojik, ruhsal gelişimi olumsuz yönde etkilenebilecek olan bebeğin ailesinden, ebeveynlik görevlerini yerine getirmedikleri ve çocuğun haklarını hiçe sayarak bir alet gibi kullanılmasına aracı oldukları için şikayetçiyim.

Ayrıca, bu suça alet olan hastane yönetiminden ve suça sessiz kalarak, ortak olarak eylemin işlendiği sırada Mükremin Gezgin isimli şahısla birlikte hareket eden ilgili doktor, hemşire ve hasta bakıcılardan şikayetçiyim.

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı'nın devreye girerek hastane hakkında soruşturma başlatmasını ve bu kurum hakkında gereğinin yapılmasını,

Ayrıca, bu suça yardım eden ve ortak olan sağlık personelinin meslekten ihraç edilmesi hakkında şikayetçiyim. Sergiledikleri tutum ve davranış hem özel hastanelerin hem de Türkiye Cumhuriyeti'ndeki tüm sağlık örgütünün itibarını zedelemiş, töhmet altında bırakmıştır.

Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi uyarınca, çocuğun yüksek yararı göz önünde bulundurularak Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın devreye girmesini ve videodaki bebeğin ailesinden alınarak Devlet korumasına alınmasını kamu adına talep ediyorum.

Henüz bebek aşamasında ailenin çocuğuna gösterdiği bu sorumsuz davranış çocuğun bu aile ile ileride daha vahim durumlar içerisine itileceğinin bir göstergesi ve kanıtıdır."

146d3bd6-ab4d-4c91-8363-46d6d4b28405