Çalışmalarına 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında başlayan ve şu anda 15 Psikolojik Danışmanın gönüllü olarak görev aldığı projede, yapıla gelen aile eğitim programlarına farklı bir soluk getirmek hedefleniyor. Aile eğitiminde işlenen bir çok konu, asıl  hedef kitlesi veliler olan oyunda, skeçler yoluyla sunuluyor.Çocukları ile ilgili yaptıkları doğru ve yanlışları bir tiyatro oyununda görmek veliler için çok daha etkili ve aklıda kalıcı bir deneyim haline geliyor.Bu Sahne Aynı Biz ekibi ayrıca skeçler yoluyla yapılan eğitim ile klasik sunum yöntemiyle verilen eğitimin etkililiğinin karşılaştırılması üzerine bir proje yürütüyor.

Galasını 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Trabzon Devlet Tiyatroları Haluk Ongan sahnesinde yapan Bu Sahne Aynı Biz ekibi,Trabzon İl Milli Eğitim müdürlüğü bünyesinde yürüttüğü çalışmalarına hız kesmeden bu yılda devam ediyor.

2023-2024 Eğitim Öğretim yılında Trabzonun Ortahisar,Maçka,Yomra,Of ilçelerinde 1000’e yakın velinin karşısına çıkan gönüllü Psikolojik Danışmanlar,bu kez de Ortahisar  ilçemizde bulunan Ahmet Uğur TURHAN Fen ve Teknoloji Lisesinde gençlerle buluştu.

Çevre okullardaki 5 farklı Lisenin (Yomra Fen Lisesi,Of Fen Lisesi,Sürmene Hasan Tahsin KIRALİ Anadolu Lisesi,Araklı Mehmet Akif ERSOY Anadolu Lisesi ve Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi) pansiyonda kalan 50 şer öğrencisine 14 Şubat Çarşamba günü saat 19.00 da oyunları sergileyen Psikolojik Danışmanlar öğrencilerden çok olumlu tepkiler aldı.Velilere aile eğitiminin nasıl yapıldığını ve konuların tiyatro ile nasıl işlendiğini şimdi de öğrencilere göstermek isteyen gönüllü Psikolojik Danışmanlar amaçlarına ulaşmış oldu.

Bilinçli Teknoloji Kullanımı ve Akran Zorbalığı gibi ülkenin gündeminde yer alan çok önemli konuları işleyen Bu Sahne Aynı Biz ekibi bu konuları çok ilgi çekici ve eğlence unsurlarını dahil ederek işlemesiyle seyirciler üzerinde çok olumlu etkiler bırakıyor.

“Sandıklar yeniden sayılacak diye uykuları kaçtı” “Sandıklar yeniden sayılacak diye uykuları kaçtı”

Oyun sonrasında Karekodlar kullanılarak değerlendirme formuna ulaşan izleyiciler tüm skeçleri ve süreci değerlendirebiliyor. 

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan UYGUN,Eğitim Müfettişleri Başkanı Halil SEVGİ, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatma Zehra AYDIN ‘ın ayrıca veliler ve öğretmenlerin de katıldığı gösteri sonrasında Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hasan UYGUN gönüllü Psikolojik Danışmanları tebrik eder başarılarının devamını diledi.

Proje kapsamında mevcut oyunlarını sergilemeye devam ederken ayrıca yeni oyunlarını da yazma sürecine devam eden Bu Sahne Aynı Biz ekibi,proje kapsamında yürüttüğü çalışmasına Ortahisar ve Vakfıkebir  ilçesindeki velilere yapacağı gösterimlerle devam edecek.
eba34156-8732-4273-a495-7cf749913ce9

88188fdb-c849-487a-8d33-6b858b3f76c9