1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Boğazda ağrı ve yanmaya ne iyi gelir?
Boğazda ağrı ve yanmaya ne iyi gelir?

Boğazda ağrı ve yanmaya ne iyi gelir?

Boğazımızda ağrı veya yanma olduğunda hemen çaresini araştırmaya başlarız. Peki boğaz ağrısı ve yanmasına ne iyi gelir? Ne içersek boğazımız rahatlar? Tüm bu soruların cevabını sizler için derledik.

A+A-

61TRABZONHABER - Her ne kadar kış aylarında rahatsızlıklar çoğunlukla baş gösterse de yılın dört mevsiminde kaptığımız enfeksiyonlar neticesinde bu tür şikayetlerimiz olabiliyor. İnternette sıkça araştırılan “Boğaz ağrısına ne iyi gelir? Boğaz yanması için ne yapılır?” gibi sorulara da tecrübeyle sabitlenmiş tarifler sayesinde cevap buluyoruz.

Şimdi sizler için boğaz ağrısı ve boğaz yanmasına çok iyi gelen bir tarifi paylaşacağız. Bu tarifi hazırlayıp içtiğinizde boğazınızdaki ağrı ve yanma hissinin kaybolduğunu veya en aza indiğini fark edeceksiniz. Elbette şunu belirtmeden geçmiyoruz. Hastalandığınızda öncelikli olarak mutlaka bir doktora başvurmalısınız. Bu yöntemleri tamamen alternatif tedavi olarak düşünüp, önce doktora gitmeyi ihmal etmemeliyiz.

İşte sizlere boğaz ağrısı ve boğaz yanmasına iyi gelecek bir tarif:

Boğazınızda yanma ve ağrı varsa, hasta olacağınızı hissediyorsanız bir fincan sıcak suya;

2 yemek kaşığı bal,

2 yemek kaşığı sirke,

1 tutam tarçın ve

2 yemek kaşığı limon suyu koyup karıştırın.

Bunu içtikten 1 saat sonra bu şikayetlerinizin geçtiğini fark edeceksiniz.

Büyük oranda işe yarayan bu yöntem, İslam bilgini İbn-i Sina tarafından keşfedilen bir ilaçtır.

Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi boğaz ağrısı ve boğaz yanması gibi şikayetleriniz olursa öncelikli olarak bir doktora başvurmayı sakın ama sakın ihmal etmeyin. Sağlıcakla kalın.