Karşılaşmayı değerlendiren Bjelica,  “Genel olarak oyuncularımın çalışma ritminden mutluyum. Yoğun çalışma dönemlerini geride bıraktık. Bütün oyuncular en iyisini vermeye çalışıyor. Bu maça da o açıdan bakabiliriz. Bu maçtan çıkaracağımız dersler olacak. İyi yönde çıkarabileceğimiz çok şey var. Bütün idman temposu ve bu maç özelinde gösterdiklerinden bize verdiklerinden mutuyum.

Takım içindeki arkadaşlık duygusunun kampa birlikte yükseldiğine vurgu yapan Bjelica, “Her zaman mutluluğu idmanlara katmaya çalışıyoruz. Oyuncularım da bunu iyi yapıyor. Fizik olarak iyi çalışacağımızı ifade etmiştim. Benim takımlarım ilk maçlarda iyi görüntü verirse eksik kaldığımızı gösterir. Yoğun bir ritimden geçiyorlar, vücutların ayakların yorgun olması beklenebilir. Bunun üzerine çok çalışacağız, hatalarımıza bakıp neyi iyi yapabileceğimize bakacağız.”

Transferle ilgili gelen soruya yanıt veren Bjelica, “Hem başkan ve asbaşkan ile sürekli görüşme halindeyiz. Diğer takımların yaptığı transferle ilgilenmiyoruz. Ekonomik anlamda bizden daha fazla imkana sahip olan takımlar belki. Biz de ileride bize faydası dokunacak oyuncuları aramızda katmaya çalışıyoruz. Başkanımız ve İbrahim bey ile sürekli konuşma halindeyiz.”

Takımdan ayrılacak oyuncularla ilgili sorulara cevap veren Bjelica, “Yeni bir gelişme olduğunda kulübümüz bilgilendirme yapacaktır. Biz de şu an oyuncularımıza birkaç günlük ara vereceğiz ve geri gelecekler. Bir gelişme olduğunda bilgilendirme yapılacak.”

UEFA ile yapılan başabaş sözleşmesini de değerlendiren Bjelica “Konuyla ilgili bilgim yok, yorum yapmayım” ifadelerini kullandı.

Editör: Gülşah Yıldırım