2021 ocak ayında transfer olduğu Trabzonspor’da toplam 60 resmi maça çıkan 1 lig 2 süper kupa şampiyonluğu yaşayan Berat özdemir Arap kulübü El İttifak’a transfer oldu.

Özdemir veda olarak yazdığı yazıyı sosyal medya sayfasından paylaştı ‘’ 'Buraya gelirken, “Taş Mektep’te bir isyanla kurulan Gençlerbirliği’nden, ülkedeki futbol düzenine isyanla kurulan ve şampiyonluklar kazanan Trabzonspor’a geldim” demiştim. Bu isyanı ve coşkuyu sahaya çıktığım her an yanımda hissettim. Koşarken ayaklarıma güç, ciğerlerime nefes olan bu isyana bu desteğe ömrümün sonuna kadar minnettar kalacağım.

Yazılan tarihin bir parçası olmanın gururunu yaşadım ve hep yaşayacağım.  Bazen şartlar yeni hedefler için yeni bir sayfa açmayı insanın önüne getiriverir. Ve beraberinde gelen değişim, bazen tercih, bazen de zorunluluktur. Tarih yazdığımız Başkanlarımıza, yöneticilerimize, hocalarımız ve ekibine, takım arkadaşlarım, kulüp çalışanlarına ve basın mensuplarına tüm yaşananlar için teşekkür ediyorum.

Karadeniz mavisine bordu ekleyen, yağmurda çamurda yanımızda olan “Sen hayatımda anlam / Sen bu hayatta kavgam” diyen taraftarlarımızı ise gideceğim yere kalbimde götürüyorum. Umarım zaferlere yenileri eklenir ve bordo mavi fırtına devam eder” İfadelerini kullandı.