1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BBP Trabzon’dan Ümit Çebi’ye sert cevap!
BBP Trabzon’dan Ümit Çebi’ye sert cevap!

BBP Trabzon’dan Ümit Çebi’ye sert cevap!

Büyük Birlik Partisi (BBP) il başkanlığı yazılı bir açıklama yaparak, genel başkanları Mustafa Destici’ye, ‘döneklik’ suçlamasında bulunan Araklı eski belediye başkanı Ümit Çebi’ye cevap verdi.

A+A-

61TRABZONHABER.COM - Trabzon’un  Araklı ilçesi eski belediye başkanı  Ümit Çebi’nin, Büyük Birlik Partisi’nde yaşanan 7 kişinin istifa olayına istinaden  yaptığı açıklamalarda, genel başkan Mustafa Destici için yaptığı ‘döneklik’    açıklamasına BBP İl Başkanlığından tepki geldi. İl başkanlığından  yapılan açıklamada, eski belediye başkanı Ümit Çebi’nin gündemde kalabilmek adına  laflar sarf ettiği ileri sürülerek, “Bu şahsa cevap verme gereği bile duymuyoruz” denildi. İşte Büyük Birlik Partisi(BBP) Trabzon İl başkanlığından yapılan açıklama:     

“Saadet Partisi Araklı Belediyesi Eski Başkan Adayı Sayın Ümit Çebi’nin  yaptığı gereksiz ve “laf olsun torba dolsun” tarzındaki açıklamayı, siyasi ahlaka sığdıramıyor, esefle kınıyoruz. Partisinde hiçbir sıfatı olmadığı halde böyle bir açıklama yapmasını, şahsının gündemde kalma çırpınışları olarak yorumlamaktayız. Bu tür mesnetsiz konuşmaların,  kişini kendi kişiliğini yansıttığını değerli kamuoyu gibi bizlerde bilmekteyiz. Saadet Partisi İl Başkanı Sayın Cevat Kurt’un bugün BBP İl Başkanı Yahya Aksu’yu iş yerinde ziyaret ederek dilediği özür için kendisine teşekkür ediyoruz. Sayın Ümit Çebi’yi dikkate almıyor ve cevap verme gereksiniminde dahi bulunmuyoruz. Saygılarımızla”

Büyük Birlik Partisi İl Başkanlığı