“İNSANIN ERDEM YOLCULUĞU”

Genç, mesajında, bütün insanlığa rahmet peygamberi olarak gönderilen Hz. Muhammed’in Miraç gecesinde Yüce Allah’ın lütuflarına mazhar olduğunu kaydederek, "Miraç gecesinde Kutlu Peygamberimiz Hz. Muhammed bizim insan olarak cüzzi idaremizle idrak edemeyeceğiz, hafsalamızın almayacağı, bütün insanlığı ebedi saadete ulaştıracak kutlu feyizlere mazhar oldu. Miraç, bu yönüyle bir nevi arınma ve Allah'a yükseliştir. İnsanın erdem yolculuğu, beşerilikten insaniliğe yükseliş hikâyesidir. Sadece Mescid-i Haram, Mescid-i Aksa ve varlığın düzeylerinde, hakikat göğünün katmanlarında değil, insanlığın Allah'a ulaşan yolunun duraklarında da gerçekleşmiş kutlu bir yolculuktur." ifadelerini kullandı.

“AMELLERİMİZİN MUHASEBESİNİ YAPMAK İÇİN FIRSAT”

Miraç Kandili’nin İslâm’ın temel ibadet ve rükünlerinin nebiler nebisi Hz. Muhammed’e (SAV)  bildirilen kutlu bir gece oldunu dile getiren Başkan Genç, “Yüce Rabbimizin aciz ve fani kulları olarak amellerimizin muhasebesini yapmak, kendimizle hesaplaşmak, varoluş amacımızın şuuruna varmak için Miraç Kandili bize bir fırsat sunuyor. Hem bu dünyada hem de ahirette ebedi saadete ulaştırmak için Yüce Allah'ın Nebiler Sultanı Peygamberimiz vasıtasıyla bize bildirdiği farzları, emir ve yasakları, nasihat ve öğütleri tavizsiz olarak yerine getirmeliyiz. Bu vesilelerle rahmet ve mağfiret gecesi Miraç Kandili'nin müminlere hayırlı olmasını diliyorum. Mübarek Miraç Kandili'nin İslam alemine barış ve huzur getirmesini ve bütün Müslümanların kurtuluşuna vesile olmasını temenni ediyorum." cümlelerine yer verdi.

Trabzon’da Doğa Park, adrenalin tutkunlarının yeni adresi olacak Trabzon’da Doğa Park, adrenalin tutkunlarının yeni adresi olacak