Başkan Genç, Ortahisar Belediyesi’nin kurban bayramında yoğunluğu önlemek ve vatandaşların kurban ibadetini kolay bir şekilde yerine getirebilmesini temin etmek için 1 adet büyükbaş satış alanı, 1 adet küçükbaş satış alanı ile 19 adet kurban kesim alanı oluşturduğunu dile getirdi.

 “KURBANLARINIZI SOKAK ARALARINDA KESMEYİN”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, tespit edilen alanlar dışında hiçbir kaçak kesime müsaade edilmeyeceğini ve kaçak kesim yapanlara karşı cezai müeyyide uygulanacağını kaydederek, “Belirlenen kurban kesim alanlarında vatandaşlarımızın dini görevlerini yerine getirmesi önemlidir. Bu nedenle bu yıl ki kurban bayramı öncesi vatandaşlarımızın sorun yaşamaması, hem de sağlıklı şekilde ibadetlerini yerine getirmesi için çalışmaları erken başlattık. Vatandaşlarımızın kurbanlarını sorunsuz bir şekilde kesmeleri ve mağdur olmamaları  için her türlü önlemi aldık. Vatandaşlarımızdan istirhamımız lütfen kurbanlarını belirlenen alanlarda kessinler. Bu hem görüntü kirliliği hem de hijyen ve sağlık açısından da çok önemli. Sokak aralarında, yol kenarlarında ve uygun olmayan alanlarda yapılan kesimler nahoş görüntülere sebep oluyor. Hem de hijyen ve sağlık açısından da ciddi bir risk oluşturuyor. Vatandaşlarımız Ortahisarımızın imajına yakışmayacak bu gibi durumlara sebebiyet vermemeli. ” dedi.

“BAYRAM İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM”

Akoluk Mahallesi’nde her türlü ihtiyaçlara cevap verebilecek, bütün üniteleriyle birlikte çok modern kurban kesim ve satış yeri oluşturulduğunu ifade eden Genç, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ortahisar Belediyesi olarak kurban bayramı hazırlıklarımızı ivedi bir şekilde yaptık. Vatandaşlarımızın kurbanlarını uygun koşullarda kesebilmeleri için gerekli tedbirleri aldık. İlçemizin nüfusunu da göz önüne alarak 19 adet kurban kesim alanı oluşturduk. Kesim noktalarının tamamında Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz görevlerini yürütecek. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de kurban atıklarının toplanması için bayram boyunca düzenli bir şeklide çalışmalarını sürdürecek.” ifadelerine yer verdi.

Ortahisar Belediyesi kurban kesim yerleri;

Akoluk Mah-Erzurum Yol üzeri Trabzon Büyükşehir Belediyesi Büz Şantiyesi Yanı, Dolaylı Mah- Eski Erzurum yolu üzeri Dolaylı yol ayrımı/Hekimoğlu Fabrika Karşısı (küçükbaş kesim yeri),  Boztepe-Yenicuma Mah-Yenicuma Pazar yeri, Yeşiltepe Mah.-Sadık Ahmet Parkı Basket Sahası, Sezai Uzay Mah.-Hayali Camii altı, Bahçecik Mah.-Affan Kitapçıoğlu Cad. Zaim’in Yeri, Boztepe Mah.-Osmanlı Camii yanı, Çamoba Mah.-muhtarlık yanı, Pelitli Mah.-Pelitli Pazar yeri, 2 Nolu Bostancı Mah.- Odak Gıda yanı, Aydınlıkevler Mah.-Murat Tosun Camii arkası, Bahçecik Mah.-Zehra Kitapçıoğlu İlk. Okulu arkası, 3 Nolu Erdoğdu Mah.-Kanuni Bulvarı üzeri (Köşk Fırın karşısı), 2 Nolu Erdoğdu Mah.-Yayla Cad. eski Pazar yeri huzurevi altı, Yalı Mah.-Balıkhane Yanı/yan arka cep, Çağlayan Mah.-Okullar mevkii, Bulak Mah.-Kirazlık Kümeevleri Sok. No:1, Kaymaklı Mah.-Anadolu Bulvarı No:246/1, Yeniköy Mah.-Yenikümeevleri Sağlamlar Sok.