1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başkan Genç, şehit Kadir Tuncer için taziye mesajı yayınladı!
Başkan Genç, şehit Kadir Tuncer için taziye mesajı yayınladı!

Başkan Genç, şehit Kadir Tuncer için taziye mesajı yayınladı!

Başkan Ahmet Metin Genç, Bahar Kalkanı Harekatı'nda şehit olan Trabzonlu Uzman Çavuş Kadir Tuncer için başsağlığı mesajı yayınladı.

A+A-

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Suriye'nin İdlib kentinde "Bahar Kalkanı Harekâtı" kapsamında mücadele ederken, Esed rejiminin hain saldırısı sonucu şehit olan Trabzonlu Piyade Uzman Çavuş Kadir Tuncer için başsağlığı mesajı yayınladı. 
 

"ADI KAHRAMANLAR ARASINA YAZILDI"
 

Genç, mesajında, "Suriye'nin İdlib kentinde kahramanca mücadele ederken şehadet mertebesine ulaşan Piyade Uzman Çavuş Kadir Tuncer'e Yüce Rabbimden rahmet ve minnet niyaz ediyorum. Şehidimizin ailesine, yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı ve sabır dileklerimi iletiyorum. Kutsal vatan uğruna bugüne kadar nice şehitler verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Kahraman Mehmetçik gözünü vatan topraklarına diken düşmanlarımıza en güzel cevabı Suriye'de veriyor ve şehitlerimiz ise nice kahramanlar arasına karışıyor. Sadece ülkemizin değil, bütün Ortadoğu'nun birlik, beraberliği ve selâmeti için dünyanın her tarafında olduğu gibi Suriye'de de adını tarihe altın harflerle nakşediyor. Masum sivilleri bile gözünü kırpmadan katleden zalim rejime karşı destansı bir mücadele yürüten Mehmetçiğimize Yüce Allah zevâl vermesin. Vatanın birlik ve bütünlüğü için gözünü kırpmadan şehadet mertebesine erişen kahramanlara "selâm" olsun... Yüce Allah (C.C)'ın rahmet ve bereketi onların üzerine olsun. Türk milleti tek vücut olarak destanlar yazan kahraman ordumuzun arkasındadır." ifadelerine yer verdi.