1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başkan Genç, öğrencilerle birlikte iftarını açtı
Başkan Genç, öğrencilerle birlikte iftarını açtı

Başkan Genç, öğrencilerle birlikte iftarını açtı

Ortahisar Belediyesi Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, KTÜ yerleşkesinde kurulan iftar çadırında öğrencilerle birlikte iftarını açtı.

A+A-

İftardan önce öğrencilerle bir süre sohbet eden Başkan Genç, öğrencilere hangi bölümde okuduklarıyla, memleketleri ve dersleriyle ilgili sorular sordu. Genç, görevli personelle birlikte öğrencilere yemek servisi yaptı. İftar çadırından çok memnun kaldıklarını dile getiren öğrenciler, Başkan Genç'e teşekkürlerini ilettiler. 

RAMAZAN DUYGUSUNU YAŞIYORUZ

İftar çadırının kendilerine çok büyük kolaylık sağladığını ifade eden öğrenciler, "Hepimizin memleketleri farklı.  Şehir dışından gelen çok sayıda arkadaşımız var. O nedenle Ramazan ayının biz öğrenciler için ayrı bir zorluğu vardır. Bir yandan sınavlarımıza giriyoruz ve bir yandan da derslerimize devam ediyoruz. Haliyle yemek işleriyle uğraşmak için zamanımız kalmıyor. Diğer yandan ekonomik anlamda da iftar çadırları imdadımıza yetişiyor ve büyük bir kolaylık sağlıyor. Burada arkadaşlarımızla birlikte iftarımızı açarak tekrar yurda dönüyoruz. Her akşam iftar çadırında uzun kuyruklar oluşuyor. Yemekler çok güzel, ayrıca kalabalık bir ortamda iftarımızı açmak Ramazan duygusunu bizlere hoş bir şekilde yaşatıyor. Manevi anlamda da daha güçlü hisler ortaya çıkıyor. Ortahisar Belediyesi'ne ve Başkanımız Ahmet Metin Genç'e kurduğu iftar çadırlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz." diye konuştu. 

1-7.jpeg

İFTAR ÇADIRLARINA İHTİYAÇ VAR

Öğrencilerle iftarını açmaktan son derece mutluluk ve huzur duyduğunu belirten Başkan Genç, "KTÜ yerleşkesi içinde son derece güzel bir mekana iftar çadırımızı kurduk. Karadeniz'in eşsiz manzarası eşliğinde iftarımızı öğrencilerimizle açacağız. Öğrencilerimizle sohbetimizde her akşam iftar çadırında bir yoğunluk olduğunu söylediler. Biz de bunu bugün yerinde müşahede ettik. Gerçekten de çok uzun kuyruklar vardı. Bu demektir ki, böyle çadırlara ihtiyaç var. Biz de öğrenci olduk. Gurbette oruç tutmamın zorluklarını çok iyi biliyoruz. Hem ekonomik anlamda, hem de ailelerimizden ve sevdiklerimizden uzak bir ortamda oruç tutmanın ayrı meşakkatleri var. Buradaki öğrencilerimiz bir yandan derslerle ilgilenirken, diğer yandan da oruç ibadetini yerine getirmeye çalışıyorlar. Allah (C.C) tuttuğumuz oruçları ziyadesiyle kabul etsin. Kutsal Ramazan ayında öğrencilerimizin ibadetlerine yardımcı olmak bizlere de ziyadesiyle huzur ve mutluluk veriyor. Bugün burada geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizle birlikte iftarımızı açmak istedik. Gerçekten de bundan çok büyük bir keyif aldık. Mutluluk ve huzur duyduk. Yüce Rabbimiz (C.C) tuttuğumuz oruçları, yapmış olduğumuz ibadetleri dergahı izzetinde kabul ve makbul eylesin." ifadelerine yer verdi.