Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in de eşlik ettiği ziyarette Bakan Karaismailoğlu eşi Nilüfer Karaismailoğlu ile birlikte akvaryumdaki balıkları besleyerek, diğer canlılarla ilgili bilgi aldı.

Başkan Ahmet Metin Genç, ziyaret sırasında Bakan Karaismailoğlu’na Trabzon Akvaryum’u açıldığı 2022 yılı 19 Mayıs tarihinden itibaren 242.376 yerli, 35.399 yabancı olmak üzere toplamda 277.775 kişinin ziyaret ettiği bilgisini aktardı.

thumbnail_Akvaryum1 (1)

 “TRABZON’A DEĞER KATTI”

Bakan Karaismailoğlu ise, Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Platformuyla birlikte Trabzon Akvaryum’un yaklaşan turizm sezonunun en cazip noktalarından olacağını dile getirdi. Deniz kenti Trabzon’da böyle bir projenin hayata geçmesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Karaismailoğlu, “İlk defa Trabzon Akvaryum’u gezdim. Gerçekten de bütün bölümlerini hayranlıkla seyrettim. Yeraltında böyle bir projenin hayata geçmiş olması hem Trabzon için hem de bütün dünya için önemli bir farkındalık aslında. Dünyada bu tarzda bir proje yok. Şehrimiz için çok anlamlı ve gerekli bir proje… Hem de turizme dönük bir yanı var. Bu anlamda da şehrimize değer kattığını düşünüyorum. Başkanımızı da Trabzon’da önemli bir farkındalık oluşturan böyle bir projeyi hayata geçirdiği için de tebrik ediyorum.” dedi.

thumbnail_Akvaryum1 (2)

Besleyip kollayalım ama... Besleyip kollayalım ama...

“GURUR DUYUYORUM”

Trabzonluların ve turistlerin Trabzon Akvaryum’a ilgisinden son derece memnun kaldığını ifade eden Genç ise, “Şu ana kadar Trabzon Akvaryum’u yerli ve yabancı olmak üzere toplamda 277.775 kişi ziyaret etmiş. Gerçekten öngörülerimizden çok ötesinde bir rakam. Bu da projemizin ne kadar yerinde ve gerekli bir proje olduğunu gösteriyor. Şehrimizde özellikle çocuklar ve turistler Trabzon Akvaryum’a olağanüstü bir ilgi gösteriyor. Kış aylarında bile ziyaretçilerimizin ilgisinden memnunuz. Özellikle çocuklar meraklı gözlerle deniz ve su canlılarını inceliyorlar. Bu anlamda su canlılarıyla ilgili bilinç düzeyleri de artıyor. Deniz şehri Trabzon’u böyle bir projeyle buluşturduğumuz için gurur duyduğumu bir kez daha ifade etmek isterim. Her daim deniz kenti olduğumuzu belirtiyoruz ama birkaç deniz canlısı dışında hiçbir deniz canlısını tanımıyoruz. Oysaki denizlerde balıklar birlikte birçok su canlısı var. Burayı ziyaret edenler kişiler de bu canlıları yakından tanıma ve görme fırsatı buluyor.” cümlelerine yer verdi.

thumbnail_Akvaryum1 (3)

“TURİZM İÇİN ALTERNATİF OLUŞTURUYOR”

Trabzon’un doğal güzelliklerinin yanında turizmle ilgili alternatif ve çeşitlilik oluşturacak bu tip projelere ihtiyacı olduğunu belirten Genç, “Sadece doğal güzelliklerimizle ve tarihi değerlerimizle yetinmek çok büyük bir eksiklik olur. Trabzon Akvaryum tam da bunu sağlayan projelerden bir tanesi… İnşallah turizm çeşitliliği oluşturacak bu tip projelerimizin sayısı artar. Şehrimiz için çok önemli bir kazanım olduğunu bütün samimiyetimle ifade etmek isterim. Trabzon Akvaryum’u her ziyaretimizde her yaş grubundan ziyaretçilerin yoğunluğunu görmek bizi son derece memnun ediyor.” açıklamalarında bulundu.

thumbnail_Akvaryum1 (4)