1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Avrasya Üniversitesi’nde işitme testi günleri
Avrasya Üniversitesi’nde işitme testi günleri

Avrasya Üniversitesi’nde işitme testi günleri

Avrasya Üniversitesi uygulamalı eğitimde sıra dışı programlara imza atmaya devam ediyor. Bu kapsamda üniversitenin tüm akademik ve idari personeline işitme testi yapıldı.

A+A-

Üniversitenin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Odyometri Programı akademisyen ve öğrencileri, üniversitenin tüm akademik ve idari personeline işitme testi yaptı.

Konu ile ilgili bilgi veren Odyometri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Eren Urtekin uygulamalı eğitimin önemine vurgu yaparak, bizler öğrencilerimize sınıflarda verdiğimiz teorik eğitimin yanı sıra Laboratuvarlarımızda da bizzat mesleki hayatlarında yapacakları işi de yaptırıyoruz. Geçtiğimiz günlerde üniversitemizin tüm hocalarına ve idari personeline işitme testi yapalım dedik ve gerekli izinleri aldıktan sonra uygulamaya başladık. Burada yaptığımız etkinlik ile hem öğrencilerimiz uygulama yapmış oluyor, hem de tüm çalışma arkadaşlarımız işitme testi yaptırmış oluyor. İşitme eşiklerine bakıyoruz. Sesleri işitme eşiği bir canlının bir sesi duyması için gereken minimum desibel değerine denmektedir. Sonucu problemli çıkanlara durumu bildiriyoruz. Şu ana kadar test yaptığımız akademik ve idari personelimizin işitme durumu gayet iyi gözüküyor, buda bizi mutlu ediyor. Odyometri programı ve Odyoloji Bölümü son beş yılın en çok tercih edilen bölümleri arasında yer alıyor. Her geçen gün ilgi artarak devam ediyor. Bizde bölüm olarak öğrencilerimizi iş hayatına en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz, dedi.

thumbnail_haber3.jpgthumbnail_haber1.jpg