1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Avrasya Üniversitesi'nde doktora heyecanı
Avrasya Üniversitesi'nde doktora heyecanı

Avrasya Üniversitesi'nde doktora heyecanı

Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü ilk doktora öğrencisini mezun etti.

A+A-

Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Doktora Programı öğrencisi Elif Işık, bölgemizin önemli sorunlarından olan “Hidroelektrik Santrallarda (HES) Gürültü” konulu tezini başarı ile tamamlayarak “Doktor” derecesi ile mezun oldu.

MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANLIĞINI ZİYARET 

Mezuniyet sonrasında Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanlığını ziyaret eden Dr. Elif Işık, “Üniversitenin kendisine sağladığı bu fırsat ve imkanlardan dolayı çok memnun olduğunu ve böyle bir imkanı ülkemize ve bölgemize kazandıran Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Ömer Yıldız’a minnet ve şükran duyduğunu” ifade etti. Dr. Elif Işık ayrıca doktora eğitimindeki ve tez çalışmalarındaki destekleri için Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tüfekçi ve Tez Danışmanı Prof. Dr. Yavuz Özoran’a teşekkür etti. Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan da halen Artvin Çoruh Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapmakta olan Dr. Elif Işık’ı mezuniyetinden dolayı kutladı ve başarılarının devamını diledi. Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Dr. Elif Işık’ı makamında ağırlayarak, kendisini tebrik etti ve hediyeler verdi. Ayrıca Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Tüfekçi ve Tez danışmanı Prof. Dr. Yavuz Özoran, Dr. Elif Işık’a plaket sundular.

ALANINDA İLK 

Türkiye’de alanındaki ilk ve tek Doktora Programı olan ve sadece Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Bünyesinde açılan İş Sağlığı ve Güvenliği Doktora Programı, ülkenin bu alanda ihtiyaç duyduğu uzman personel ihtiyacını karşılamaktadır. Şu anda İş Sağlığı ve Güvenliği Doktora Programında 12 doktora öğrencisi daha eğitim görüyor. Bu öğrencilerin de başarıyla mezun olmaları, hem sanayi sektörünün hem de eğitim sektörünün ihtiyaç duyduğu uzmanların ekonomiye kazandırılması anlamına gelecektir. Avrasya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü İş Sağlığı ve Güvenliği Doktora Programı, mezunlarının kolayca iş bulması ve herhangi bir istihdam sorunlarının bulunmaması ile tanınıyor

ÇABALAR DEVAM EDECEK

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, “ülkenin ihtiyaç duyduğu uzman personel ihtiyacını karşılamak amacıyla açtıkları lisansüstü programların meyvelerini vermeye başladığını ve Avrasya Üniversitesinin “Geçmişte İzimiz, Gelecekte Sözümüz Var” parolasının hayata geçtiğini görmekten büyük bir mutluluk ve gurur duyduğunu, Avrasya üniversitesinin bu yöndeki çalışmalarının artarak devam edeceğini” ifade etti.

DİĞER DOKTORA VE YÜKSEK LİSANS PROGRAMLAR

Avrasya Üniversitesi’nde aşağıdaki Enstitülerde ve alanlarda Doktora ve Yüksek Lisans Programları sunulmaktadır:

Doktora Programları
Sağlık Bilimleri Enstitüsü 
İş Sağlığı ve Güvenliği Doktora Programı 
Sosyal Bilimler Enstitüsü 
İşletme Doktora Programı
Yüksek Lisans Programları
Fen Bilimleri Enstitüsü  
İnşaat Mühendisliği Yüksek Lisans Programı
Mimarlık ve Yapılı Çevre Yüksek Lisans Programı
Sosyal Bilimler Enstitüsü 
İşletme Yüksek Lisans Programı
Yönetim Bilimleri Yüksek Lisans Programı
Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programı
İktisat Yüksek Lisans Programı
Muhasebe ve Denetim Yüksek Lisans Programı
Yerel Yönetimler Yüksek Lisans Programı
Sağlık Bilimleri Enstitüsü  
İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı
Hemşirelik Esasları Yüksek Lisans Programı
Afet Yönetimi Yüksek Lisans Programı
Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Yöneticiliği Yüksek Lisans Programı