Üniversitenin Ömer Yıldız Yerleşkesinde gerçekleşen programın açılışında Rektör Yardımcı Prof. Dr. Yavuz Özoran konuştu. Özoran “19 Mayıs, Türk Ulusu'nu aydınlığa kavuşturan, Cumhuriyet ile buluşturan bir dönüm noktasıdır.

Ulusunun yurt sevgisini, bağımsızlığı ve onuru için neler yapabileceğini, parlak geçmişini çok iyi bilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm gücünü ve desteğini ulusundan alarak, 19 Mayıs 1919'da kurtuluş sürecini başlatmıştır. Sevgili öğrencilerimiz; ulusumuz sizlere inanmakta ve güvenmekte, yaratıcılığınız, enerjiniz, coşkunuz nedeniyle yarınlara umutla bakmakta, Türk Gençliği'yle haklı olarak övünmekte ve gurur duymaktadır” diye konuştu. Özoran yüzme alanında onlarca madalya kazanan üniversitenin Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Ceyda Düşkün’ü sahneye çağırarak ayakta alkışlattı.

4 yavuz özoran

Etkinlik, Spor Yönetimi Programı Başkanı Öğr. Gör. Mustafa Hurüz ve İlk ve Acil yardım Programı son sınıf öğrencisi Berkay Çor tarafından hazırlanan Avrasya Üniversitesi halk oyunları topluluğunun gösterileri ile devam etti. Öğrencilerin Kostak Ali Zeybeği, horon ve kolbastı oyunu ve sonunda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinin bulunduğu afişlerin açılması katılımcılar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. 

6-47

CHP Trabzon Milletvekili Suiçmez’den Eğitim-İş Sendikasına ziyaret CHP Trabzon Milletvekili Suiçmez’den Eğitim-İş Sendikasına ziyaret

3-76