1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Avrasya Üniversitesi 9 bin öğrencisine iftar verdi!
Avrasya Üniversitesi 9 bin öğrencisine iftar verdi!

Avrasya Üniversitesi 9 bin öğrencisine iftar verdi!

Avrasya Üniversitesi tüm öğrencileri için sırayla iftar programları düzenledi.

A+A-

Avrasya Üniversitesi tarafından hafta içerisinde dört fakülte, bir yüksekokul, iki meslek yüksekokulu olmak üzere öğrencilerinin tamamı için iftar programları düzenlendi. Avrasya Üniversitesi Ömer Yıldız Yerleşkesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen iftar programlarına öğrencilerin yanı sıra, akademisyenler ve idari personel büyük ilgi gösterdi.

haber7.JPG

Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız iftar organizasyonlarının sonuncusunda yaptığı konuşmada öğrencilere seslendi. Yıldız, ‘’Mübarek Ramazan’da sizler gibi güzel gençler, saygın akademisyenler, değerli personelimizle iftar sofrasında bir araya gelmek bizleri mutlu etmektedir. Sevgili gençler, değerli öğrencilerimiz; hayat gerçekten çok güzel ve yaşamaya değer. Ama bu hayat eğer Doğu Karadeniz gibi, Trabzon gibi ve hatta Avrasya Üniversitesi gibi bir zeminde sürüyorsa ayrı bir güzellik, ayrı bir mutluluk olur. Siz değerli gençler çok şanslısınız. Çünkü tarihi, kültürel değerleri ile çok zengin, en yaşanılabilir şehirlerden birinde en genç ve dinamik üniversitelerden birinde yani Avrasya Üniversitesi’nde eğitiminize devam ediyorsunuz. Bunun her gün kıymetini bilin. Değer verin, sahip çıkın, duymayanlara anlatın, aileniz gibi sevin. Çünkü bizler sizleri ailenin en değerli fertleri olarak görüyoruz’’. 

haber1-001.JPG

‘’Etrafıma baktığımda kendinden emin bir gençlik, donanımlı bir gençlik, yarınlara, hayata, ülke meseleleriyle baş etmeye hazır bir gençlik görüyorum. Sizleri yetiştiren anne ve babalarınızı ve hocalarınızı tebrik ediyorum. Sizlerin ezberleyen değil öğrenen ve öğreten, sentez yapan ve uygulayan bir neslin temsilcileri olmanızı sağlamak için her türlü fedakârlığı yapmaya hazırız. İnanılmaz bir hızla gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek için, akıl ve bilim süzgecinden geçirdiğiniz tüm bilgileri ve becerileri yeni nesillere aktarabilmek için, atalarınızın size verdiği sorumlulukla hareket ederek Laik, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğinde söz sahibi olabilmek için olağanüstü çaba sarf etmelisiniz. Sizlere güveniyoruz’’ dedi.