1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Asbaşkan Alp ve Metin Korkmaz İngiltere’de! 
Asbaşkan Alp ve Metin Korkmaz İngiltere’de! 

Asbaşkan Alp ve Metin Korkmaz İngiltere’de! 

Trabzonspor  asbaşkanı M. Yiğit Alp’in, kulübü  büyük ekonomik zararlara uğratan menajer Metin Korkmaz ile İngiltere’de  bazı transfer görüşmelerine gittiği iddia edildi. 

A+A-

61trabzonhaber- Spor Servisi- Eski başkan Muharrem Usta’nın  hemen hemen  tüm transferleri birlikte yaptığı ve kulübü iflasın eşiğine getirdiği menajer Metin Korkmaz yine sahnede!

İddiaya göre; Trabzonspor kulübünün mevcut asbaşkanı Mehmet Yiğit Alp’in, Usta döneminden yakın dostu olan Metin Korkmaz’la  beraber  hareket ettiği ileri sürülüyor. Kulübe yakın kaynakların iddiasına göre Mehmet Yiğit Alp, menajer Metin Korkmaz ile İstanbul’da sık sık bir araya gelmekle kalmayıp, yurt dışı seyahatlerine de çıkıyor. Mehmet Yiğit Alp ve Metin Korkmaz’ın, 18 Nisan günü birlikte İngiltere’ye giderek, hem bir yabancı oyuncunun transferi için ön görüşme yaptığı, hem de  A. Kadir Ömür ile Yusuf Yazıcı’yı İngiliz ligine pazarlamaya dönük çalışmalarda bulundukları ileri sürülüyor.  

Mehmet Yiğit Alp ve Metin Korkmaz’ın özellikle A. Kadir Ömür için Arsenal ve Tottenham  kulüpleri nezdinde temaslarda bulundukları ifade ediliyor. Trabzonspor asbaşkanının,  Bordo mavili kulüpte sicili böylesine bozuk bir menajerle, birlikte hareket ediyor olması, akıllarda  kocaman soru işaretlerine  sebebiyet veriyor. Bilindiği gibi Muharrem Usta  döneminde Trabzonspor’un transfer ettiği oyuncuların yüzde sekseni, Metin Korkmaz ve ona bağlı menajerler üzerinden transfer edilmiş, Bordo Mavili kulüp 400 milyonluk borcunu bu sayede, yaklaşık 1 milyar liraya çıkararak iflasın eşiğine gelmişti.