1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Amiri’den Trabzonspor açıklaması!
Amiri’den Trabzonspor açıklaması!

Amiri’den Trabzonspor açıklaması!

İranlı oyunu Amiri Trabzonspor’daki durumunu ve kendisi ile ilgili düşüncelerini açıkladı.

A+A-

Trabzonspor’da beklenen  performansı  gösteremeyen  futbolculardan Amiri,  bir takım açıklamalarda bulundu. Trabzonspor’un İranlı oyuncusu Amiri, Trabzonspor’da kendisini  çok mutlu hissettiğini ifade ederek;  “Geleneklerimiz bir birine o kadar yakın ki,  ben kendimi  Trabzon’un bir parçası  gibi hissediyorum. Trabzonspor’da inanılmaz bir aile ortamı, mükemmel bir arkadaşlık ortamı var”  dedi.

“Kolay alıştım! Ama…”

Türkiye’de  futbolun çok sert ve  çabuk oynandığına  dikkat çeken İranlı Amiri,  Trabzon’a çok çabuk adapte olduğunu da ifade ederek; “Benim için her şey  güzel  başlamıştı. Çok çabuk ortama uyum sağladım. Fakat ne zaman sakatlanıp takımdan uzun süre ayrı kaldım, ondan sonra  sıkıntılar yaşadım ve adaptasyonum bozuldu. Fakat ben bu sezon için, çok iyi çalışıp, Allah’ın izni ile sakatlık yaşamadan  takımıma  çok şeyler vereceğimi   düşünüyorum” dedi.

“Gençler süper! Avrupa’da fırtınalar estireceğiz!”

Trabzonspor’un çok iyi bir kadroya  sahip olduğunu ve birkaç takviye ile  Avrupa’da da  fırtınalar estirebileceğini ileri süren Amiri; “ Bu kaliteli kadroya, iki üç iyi takviye ile çok şeyler katılabilir. Avrupa’dan  büyük heyecan duyuyoruz. Avrupa’da da fırtınalar estireceğimizi  düşünüyorum. Gençlerimiz çok kaliteli. Yusuf Yazıcı, Abdülkadir Parmak, Abdülkadir Ömür, Uğurcan, Hüseyin hepsi çok kaliteli, çok yetenekli. Abdülkadir Ömür ve Yusuf’u  gelmeden önce de duymuştum. Hakikaten çok iyi oyuncular” dedi.

“Helal olsun diye çok çalışıyorum”

Her gittiği takımda çok  çalışıp gayret ettiğini  belirten Amiri; “Geleceğimle ilgili bir plan yapmıyorum. Allah ne derse o olacak. Ben her takımda çok çalışırım. Çünkü İslam inancına göre, aldığın paranın karşılığını vermek için çabalayacaksın. Ben helal para kazanmak için her şeyimi ortaya koyan bir insanım. Vicdanım  rahat bu konuda”  dedi.