1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ali Koç'tan UEFA sözleri: Hem bizim hem Trabzonspor için...
Ali Koç'tan UEFA sözleri: Hem bizim hem Trabzonspor için...

Ali Koç'tan UEFA sözleri: Hem bizim hem Trabzonspor için...

Fenerbahçe Kulübü başkanı Ali Koç, Türkiye Futbol Federasyonu'nda yeni başkanın seçimi öncesinde genel kurulda açıklamalarda bulundu.

A+A-

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç TFF Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu. Türk futbolunun hiç iyi durumda olmadığını belirten Ali Koç UEFA konusuna da değinerek hem kendileri hem de Trabzonspor için Haziran aynının sonuna kadar süre olduğunu ifade etti.

İşte Ali Koç’un o açıklamaları:

“İçinde bulunduğumuz durum iyi değil. Niye iyi değil? Çok çabuk sayayım. Avrupa ile aramız çok ciddi şekilde açılıyor. Yaşlı bir lige sahibiz. En yaşlı takımlar bizde. Yüksek maaşlar veriyoruz. Mali yapı ortada. Deniz bitti. Nasıl çözeceğiz bilmiyorum. Devletimiz inşallah bize yardımcı olacak. İnşallah bu yeniden yapılandırma en kısa zamanda yani Haziran ayının sonundan sonra zaten bizim için, Trabzonspor için pek kıymeti harbiyesi de kalmıyor. 31 Mart dedik olmadı. Şimdi Haziran sonuna kadar UEFA süre verdi. İnşallah bu süreye kadar tamamlayabiliriz. Genç oyunculara en az süre veren ligiz. En az genç oyuncu yetiştiren ligiz. En az altyapılara yatırım yapan ligiz. Buna mukabil en yeni statlara sahibiz. Buna mukabil Avrupa’da hiçbir federasyona nasip olmayan imkanlara sahibiz. Hem bütçesel olarak hem fiziki anlamda. Böyle baktığımız zaman ciddi sorun var. Hepimiz sorumluyuz. Tüm paydaşlar sorumlu. Ama bana sorarsanız bunun bir numaralı sorumlusu Türkiye Futbol Federasyonu’dur. Nihat Bey’le yaptığımız toplantılarda da kendisine de söyledim. Bu son şansımız. Yapısal reformları, zihniyet değişikliğini, marka yönetimini, altyapı yatırımını, adil rekabet ortamının sağlanması için bu federasyonu son şans olarak görüyoruz. İnşallah bu şansı iyi değerlendirebilirsiniz”