1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Alanyaspor Başkanı'ndan kaza açıklaması!
Alanyaspor Başkanı'ndan kaza açıklaması!

Alanyaspor Başkanı'ndan kaza açıklaması!

Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Kayseri deplasmanı dönüşünde Alanyasporlu futbolcu Josef Sural’ın hayatını kaybettiği kaza hakkında konuştu.

A+A-

Dün deplasmanda oynanan Kayserispor maçı dönüşünde yaşanan trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden Çek futbolcu Josef Sural için Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, basın mensuplarına açıklamada bulundu. 

Çok üzgün olduklarını belirten Başkan Çavuşoğlu kazanın sebebini ve emniyetten aldığı bilgileri aktardı. Olayın gelişimini basın mensuplarına açıklayan Çavuloğlu; "Ne diyeceğimizi bilmiyoruz. Çok üzgünüz ve camiamız yasta. Gece 2 sularında Kayseri’den futbolcularımız kiralanan özel araçla dönerken şehir girişinde şoförlerin uyumasıyla birlikte meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan futbolcumuz Sural’ı kaybettik. Araçta 7 futbolcumuz vardı. Diğerlerinde sıyrıklı ve bazı yaralar var ama sağlık durumları iyi. Herhangi bir hayati tehlike söz konusu değil. Sural ameliyata alındı ve maalesef ameliyattan çıktıktan bir saat sonra kaybettik. Üzüntü içerisindeyiz. Türkiye’nin her yerinden kulüp başkanları acımızı paylaştılar. Zor durum, ailesi için de bizim için de zor durum. Eşine anlatırken bile zor anlar yaşadık. 2.5 aylık kız çocuğu var ve yine 4 yaşında bir kızı var. Zor. Ne dersek diyelim anlamı olmuyor. Biz de ne diyeceğimizi bilmiyoruz doğrusu, ilk kez kamera karşısında ne diyeceğimiz, bilmiyorum. Kazaya karışan sürücülerle ilgili Emniyet Müdürlüğü çalışma yapıyor. Ben de onlardan aldığım bilgiye göre iki şoförün olduğunu, ikisinin de olayı hatırlamadığını ve uyuduğunu emniyetten aldığım bilgiye göre söylüyorum. Diğer oyuncuların tedavileri sürüyor, en kısa sürede evlerine gönderirler diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.