AK Parti Trabzon İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayasıyla bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismalioğlu’nun da katılımıyla bayramlaşma programı düzenledi.

Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezinde düzenlenen bayramlaşma programına Bakan Karaismailoğlu’nun yanısıra, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Bahar Ayvazoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili adayı Mustafa Şen, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, AK Parti Trabzon Milletvekili adayları Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, Meryem Sürmen,  Zafer Ofluoğlu ile İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Salon tamamen dolarken program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Bayramlaşmada ilk olarak İl Başkanı Mumcu konuştu. Mumcu, özetle şu ifadeleri kullandı:

Dünya bu seçimi, küresel çete bu seçimi takip ediyor.  Onun için şunun şurasında 22 gün kaldı. Sizlerden istirhamım, 20 yılda bu kazanımlarımızı, sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde elde ettiğimiz bu kazanımları kaptırmak istemiyorsak, 50 yıl geriye dönmek istemiyorsak, yeniden batıya köle olmak istemiyorsak, 14 Mayıs’ta kapı kapı dolaşalım. Sizlerden istirhamım yakınlarımıza ulaşalım ve reylerini Cumhurbaşkanımızı seçtirmek için tekrar kullanalım. Bu seçim çok önemli. 20 yılda yapılanlar tek kalemde bu seçimde kaybedilebilir. O yüzden bu kanımlarımızı kaybetmek istemiyorsak, çalışalım. Ülkemizi terör örgütlerine, FETÖ’ye teslim etmek istiyorsak, çalışalım, gayret gösterelim. Bugün bayramımız kutlu olsun, bayramımız mübarek olsun. Sizlerden istirhamım milletvekili adaylarımıza sahip çıkalım” dedi.

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Cihan Akyüz ise, “Bizlerde gençlik olarak, Cumhurbaşkanımızın defaatle söylediği gibi, “Ümmetin yükü bu gençliğin omuzlarındadır” bilinciyle bizlerde 14 Mayıs’ta bayram gibi kutlayacağımız seçim zaferine kadar, kapı kapı dolaşarak bütün gençlerimize ulaşmak için gayret ediyoruz. 14 Mayıs’ta zafere ulaşacağız” dedi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu da programda bir konuşma yaptı. Zorluoğlu, özetle, şu ifadeleri kullandı:

“12 milyona yakın üye sayısıyla partimiz Türkiye’nin en büyük ailesidir. Hepimizin Ramazan Bayramı mübarek olsun.

Görevlerimiz, ünvanlarımız, konumlarımız farklı da olsa, biz hepimiz aynı büyük davanın mensuplarıyız. Aynı gönül hareketinin neferleyiz. Bir belediye başkanının sorumluluğu ne kadar ağırsa, bir meclis üyesinin de görev ve sorumluluğu o derece ağırdır. Bir ilçe başkanımız ne kadar mühim bir görevi ifade ediyorsa, bir mahalle başkanımız, temsilcimiz ya da sandık müşahidimizin görevi o kadar önemlidir. Bir il bakanımız ya da sayın milletvekilimizin yaptığı iş ne kadar kıymetliyse, onunla birlikte ilçe başkanlarımızın mahalle temsilcilerimizin, bayrak asan gençlik kollarımızın temsilcimizin, ya da kapı kapı dolaşıp davasını anlatmaya çalışan kadın kolları temsilcimizin yaptığı işler o kadar mühimdir. Partimizin alameti farikalarından bir tanesi de çok dinamik bir yapıya sahip olması. Bugün de Trabzon’da çok donanımlı ve açıklandığı ilk günden itibaren toplumda heyecan yaratan milletvekili aday listemizle toplumun huzuruna çıktık. Bu kadro ile Trabzon’da büyük başarıyı 14 Mayıs’ta elde edeceğiz.

Partimizin mevcut kadrolarını da bünyesinde tutabilme gibi önemli vasfı var. Değerli milletvekillerimizin hiç birinde yeniden aday gösterilmemelerinde kırgınlık, küskün yok. Şehrimizin yanında olmaya devam ediyorlar. 4 yıldan uzun süre birlikte omuz omuza, gönül gönüle şehrimize hizmet ettiğimiz, 4 milletvekilimize şükranlarımı sunuyor ve onları alkışlıyorum.

AK Parti eser ve hizmet siyasetini Türkiye’ye getirdi. Partimizin milletimize kazındırdığı hizmetleri saymaya başlasam asla zaman yetmez. İşte Türkiye’nin ilk milli ve yerli otomobili artık, Sayın Bakanımız onunla geldi. Artık Trabzon sokaklarında. (Sayın bakanım Trabzon’a gelir ama (TOGG’u kastetiyor) Trabzon’dan zor çıkar onu da söyleyelim)Yerel hizmetler anlamında biz merkezi idarenin hızına yetişmeye çalışıyoruz. Başladığımız hizmetlerin büyük bölümü bu sene tamamlanıyor. O nedenle bu seneyi açılış senesi ilan ettik. İnşallah bir taraftan merkezi idarenin yaptığı hizmetleri açacağız. Şehrimizde çok uzun yıllardır konuşulan Güney Çevre Yolunun temelini atmış olacağız” Başkan Zorluoğlu konuşmasına daha sonra Trabzon’da Büyükşehirin projeleri ile devam etti. Ganita Faroz, Kadın Yaşam Merkezi ile ilgili konuşan Zorluoğlu, “Çok sayıda projemiz var. Seçime kadar bir çoğunu hizmete açacağız. Kalan projelerimizi de hizmete almış olacağız” diye konuştu.

AK Pati Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu da programda partililere hitaben bir konuşma yaptı.

AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, “20 yıl 15 seçim sonra hala alternatifsiz iktidar, nereye gidersek gidelim bizi tüm samimiyetle kucak açan insanlar tarafından kucaklanıyor olmamız bizim en büyük karnemiz. Sizler var olduğunuz için  20 yıldır varız.” dedi.

Ayvazoğlu, Türkiye’nin eskiye kıyasla güçlü bir yerde olduğunu ifade ederek, “Önümüz seçim. Bugün itibariyle izah edemeyeceğimiz, anlatamayacağımız hiçbir başlık kalmadı. Milletvekili seçimlerinde bayrağı yeni arkadaşlarımıza devrediyoruz. Herkes emin olsun ki yeni kadrolar misyonlarına uygun olarak rol alacaklar. Bize düşen her zaman olduğu gibi onlara güç vermek, omuz vermek olacak” dedi.

TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ve Trabzon Milletvekili Muhammet Balta da programda konuştu. Balta, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Bizde veda yoktur ama bir göreve başladığınızda, başlamanın sonu vardır. Biz 30 yıllık siyasi hayatımızın kuruluşundan bugüne kadar liderimiz, dünya liderimiz Recep Tayip Erdoğan’ın yol arkadaşı olarak bugünlere geldik. İnşallah ölene kadar bu can, bu bedende olduğu süre içinde bu davaya hizmet edeceğiz. Çok zorluklar yaşadık. Trabzon’da teşkilatlarda görev aldık. 10 yıl il genel meclisi üyeliği, en zor dönemlerde il başkanlığı sorumluluğu aldıktan 2 ay sonra kapatma davası açıldı. Çok zor günlerdi. Belediye bizde yoktu. Belediye malum parti CHP’deydi.. O dönemin merkez ilçe başkanı, Allah nasip ederse 14 Mayıs’ta milletvekili olacak olan Yılmaz Büyükaydın merkez içle başkanıydı. 2009’da Cumhurbaşkanımız rahmetli anacağına mahçup olmuştu. “Antalya’yı aldık ama Trabzon’u kaybettik” demişti. Cumhurbaşkanımıza, Trabzon Belediye Başkanlığını hediye edeceğiz diye ant içmiştir. 2009’da Trabzon’u AK Belediyecilik ile tanıştırdık” Ardından siyasi hayatıyla ilgili anektodları paylaşan Balta,  “Onurla gururla şerefle taşadığımız bu milletvekilliğini yine bir birinden güzel, değerli en iyi milletvekili adaylarımıza, sayın bakanımıza, sayın Genel Başkan Yardımcımıza, Yılmaz Büyükaydın’a, Vehbi Koç’a, Meryem Sürmen ve Zafer Oğluoğlu’na bu emaneti onurla gururla, bayram havasında devredeceğiz”

Bayramlaşma programı da sonra video gösterimi ile devam etti.

Bayramlaşma programının son bölümünde AK Parti Trabzon Milletvekili adayları konuştu.

AK Parti 6. Sıra Trabzon Milletvekili adayı Zafer Ofluoğlu, özetle şu ifadeleri kullandı:

“14 Mayıs seçimlerine sadece bir seçim olarak bakmamak lazım. Bizler bu yola çıkarken, kendi istikbalimizden önce, sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde devletimizin bekası için yola çıktık. O nedenle bize verilen göreve layık olmak için bu kadrolara dahil olduk. İş dünyasından bir kardeşiniz olarak, öyle bir coşku, canlı teşkilat yapısı gördük ki bize çok daha enerji verdi. Türkiye 20 yılda büyük eserleri, büyük başarıları elde etti. Sayın Cumhurbaşkanımızın hizmet siyaseti, Türkiye’mizi büyük devletlerin 100 – 200 yılda yaptığı hizmet ve yatırımları 20 yılda gerçekleştirdi.  AK Parti’nin yaptıkları yapacaklarına teminat diyoruz ya aslında büyük hedefler koyuluyor ve bunlar yapılacak. Milletimizin teveccühü çok büyük. Sayın Cumhurbaşkanımıza büyük saygı var. Yeni bir bayrak değişimi, milletvekillerimizin, il başkanlarımızın geçmişimizin açtığı yoldan gelerek yeni bir döneme adım atıyoruz. 6 – 0 yapacağız inşallah”

AK Parti 5. Sıra Trabzon Milletvekili adayı Meryem Sürmen, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Karadeniz kadını olarak peştemalimizdeki dik çizgilerimizden alıyoruz çalışkanlığı.. Keşanlardaki dokular gibi her birimiz farklı, kuşağın sert yapısıyız. 14 Mayıs’ta her iki özel günü beraber kutlayacağız. Hem Anneler Günü, hem de 14 Mayıs zafer günü olacak.  Hanımlar beşiği sallayan, dünyayı sallar Allah’ın izniyle.. Bu zafer kadınların zaferi olacaktır.  Kadın kelimesinin sıfatı belki Karadeniz, ama daima Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın duruşu gibi her daim Ak, her zaman AK olacak..”

AK Parti Trabzon 4. Sıra Milletvekili adayı Vehbi Koç ise özetle şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, Trabzon’ a verdiği değeri hepiniz biliyorsunuz. Her yiğidin gönlünde de bir aslan yatar. Benim aslanım, Trabzon’un Büyükşehirler veya iller içerisinde bu seçimde birinciliği yakalaması olur… Her konuda olduğu gibi Trabzon’da büyük bir farkındalığı ortaya koyacak mıyız? (Salondan Evet sesleri geldi) Adil Bakanımız çok adil bir insan tanıyorum. Zaman bir baka zamandaki ihtiyacı insana hissettirir. İhtiyaçlar sürekli olacaktır. Bizim zaman zaman Anayasa Değişikliği ihtiyaçlarımız olacak.  Sevgili ortaklarımızla beraber bizim 360 milletvekilliğini parlamentoya taşımamız lazım. 360 milletvekilini parlamentoya taşırsak, gereken anayasal değişikliklerin, en azından referandum noktasına taşıma imkanımız olacak. Bu da sizin sayenizde olacak. Son 20 gün. Her bir saati çok önemli. 18 ilçede, mahallelerde gece gündüz şikayet etmeden, bir birimizin eksiğini gediğini konuşmadan, eşimizi, dostumuzu ikna edeceğiz. Onlara bu hakikatleri anlatmamız gerekiyor. Son güne kadar koşturmamız gerekiyor.”

AK Parti 3. Sıra Milletvekili adayı Yılmaz Büyükaydın, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizde geçmişten bugüne çok şeyler yapıldı. Şehrimizde neler yapıldığını hepimiz biliyoruz. Emek verenlere teşekkür ediyorum. Çok kısa süre zarfında seçime gidiyoruz. Karşınıza geldiğimgizde teşkilatlarımızda bize olan teveccühü görünece gurur duyduk. Sizlere layık olmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 14 Mayıs hepimiz için önemli. Bu seçimle ilgili çalmadık kapı bırakmayacağız. Gençlik kollarımız bizim lokomotifimiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız 20 yılı aşkın süredir parimizi, bizleri sırtında taşıdı. Bugün Cumhurbaşkanımıza sırt vermek, ona destek olmak bizim vazifemiz”

AK Parti 2. Sıra Milletvekili adayı Mustafa Şen ise, özetle şu şekilde konuştu:

Dün akşam Cumhurbaşkanımız ile bayramlaştık. Sizlere selamını iletiyor. Malumunuz bayrak yarışına girdik. Rahmetli Mustafa Cumur ağabeyden, Trabzon’un Ayşesi, Muhammet ağabeyine kadar, bu bayrağı taşımış bütün milletvekili arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, kendilerine canı gönülden teşekkür ediyorum.Uzaklarda sizin için çok çalıştım. Onu bilenler biliyor. Aslında ailemiz o günden bugüne buraya hizmet ediyor. Bizde uzaklarda kaldık bir süre ama sizi de orada birilerinin temsil etmesi gerekiyor. Bu temsiliyetin hakkını verdik diye düşünüyoruz. 6 Milletvekilini alacağız. 6 ile 1’i bir araya getireceğiz. Burası ilginç bir memleket. Burada 6 ile 1 bir araya gelince 7 etmiyor. 61 ediyor.. Çok çalışacağız. Ama çok çalışmak yetmez. Gönüllere girmek gerekir. Ama gönüllere girmek yetmez. Gönüllerde kalmak gerekir. Bunun için çok çalışkan, nazik, saygılı ama her zaman orada olmak lazım. Burada değil orada olmak lazım”