1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer açıklaması!
Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer açıklaması!

Ahmet Ağaoğlu'ndan transfer açıklaması!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu transfer hakkında konuştu.

A+A-

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Hamsik, Gervinho ve Peres'in Trabzonspor'a çok katkı vereceğini vurgulayan Ağaoğlu, 6-7 transfer daha yapacaklarının altını çizdi, ''Trabzonspor kulübünün yapmış olduğu transferler, transfer limitleri içerisinde yapılan transferler. Hiçbir oyuncu satılmasa dahi bu bütçeyi karşılayabilecek durumdayız.'' diye konuştu.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor'a konuştu. Uzun süren araştırmalar ve çalışmalar neticesinde Hamsik, Gervinho ve Peres'i kadrosuna kattıklarını belirten Ağaoğlu, 6-7 transfer daha yapacaklarını vurguladı ve ekledi:

'Trabzonspor, bu bütçeyi karşılayabilecek durumda'

“Şu anda Trabzonspor’un yapmış olduğu transferler, Trabzonspor’un transfer limitleri içerisinde yapılan transferlerdir. Hiçbir oyuncu satılmasa dahi Trabzonspor, bu bütçeyi karşılayabilecek durumda. Tabii ki bunun içerisine önümüzdeki sene pandeminin etkisinin azalacağı, belirli ölçüde seyirci hasılatı ve ciddi ürün satışını da dahil ederek söylüyorum bunu.”

'Uğurcan’ın satışı hesabıyla yapıldığı doğru değil'

“Taraftarlarımız takdir ederler ki alınan oyuncular Trabzonspor’a çok büyük katkı verecek. Heyecan uyandıran oyuncular. Maliyetlerinin bir bölümünün ürün satışıyla karşılanmasını beklemek de pek yanlış bir bakış açısı olmaz. Ancak, Uğurcan’ın satışı hesabıyla transferlerin yapıldığı doğru değil.”

' Transfer hovardalığının içerisine girmedik'

“Geldiğimizden beri en ince hesabı, kitabı yaparak mücadelenin içerisindeyiz. Kulübü başlangıç noktasına getirecek bir transfer hovardalığının içerisine girmedik. Bankalar Birliği’yle yaptığımız anlaşma ve tüzüğün 84. maddesi itibarıyla böyle bir şey söz konusu değil.”

'6-7 transfer daha yapılacak'

“6-7 transfer daha yapılacak. Federasyon toplantısından sonra açık ve net şekilde anlaşıldı ki kural yürürlükte. 14 yabancı alabiliyoruz ancak 8 yabancı süre alacak. Bunu da göz önünde bulundurarak hesapların yeniden yapıldığı bir sürecin içerisindeyiz. Önümüzdeki sene de sayı 12’ye, sahadaki oyuncu sayısı 7’ye düşecek. Sonraki yıl 10 olacak. Yaptığımız sözleşmeler önümüzdeki yılları da bağlıyor.”

'Telaffuz etmek şu an mümkün değil'

“Trabzonspor’un transferleri devam edecektir ama ne boyutta olacağını, rakam ve oyuncu sayısını telaffuz etmek şu an mümkün değil. Elimiz kolumuz bağlandı. Sanıyorum herkes anlıyordur. 14 yabancı alacaksınız ama 8’ini oynatıyorsunuz. Her sene düşüyor. Dolayısıyla tüm bunların hesabı yapıldığında, farklı bir politika izleme gerekliliği ortaya çıkıyor.”