1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ahmet Ağaoğlu UEFA için 3 maddeye işaret etti!
Ahmet Ağaoğlu UEFA için 3 maddeye işaret etti!

Ahmet Ağaoğlu UEFA için 3 maddeye işaret etti!

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, UEFA ceza Kuruluna sevk edilmeleri ile ilgili olarak 2016-2017-2018 sezonlarına işaret etti ve Trabzonspor için önemli 3 maddeye dikkat çekti.

A+A-

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu, Trabzonspor’un UEFA ceza Kuruluna sevkedilmesi ile ilgili  açıklamalarda bulundu.  UEFA’nın  istediği üç madde olduğunu dikkat çeken Ağaoğlu;  1-BDDK ile imzalanacak olan anlaşmanın Haziran sonuna kadar yürürlüğe girmesi, 2-Mayıs ayı kulüp bütçesinin 5 milyon Euro’nun üzerinde açık verilmemesi  3- Kendilerinin UEFA ile yaptıkları ve halen devam eden anlaşmaya harfiyen uyulması durumunda  Trabzonspor’un UEFA’ya katılmasında bir engel olmayacağını söyledi. Ağaoğlu, UEFA maçlarına katılmaları halinde ise UEFA’nın, buradan kazanılacak gelirin yüzde 50’sine el koyacağını ifade etti.  Ağaoğlu  şunları söyledi:

"UEFA, 2016-17-18 yıllarındaki anlaşmasına uymadığımız  için disiplin kuruluna sevk etti.  Saydığım üç maddeyi yerine getirebilirsek UEFA maçlarına iştirak edebileceğiz.  Böyle bir durumda da UEFA, gelirin %50’sine el koyuyor. Geldiğimizden beri savaşıyoruz, savaşmaya devam edeceğiz.  Aslında  gelirin %50’si ile ilgili kısım hariç karar beklediğimiz doğrultuda çıktı. bugüne kadar uygulamış olduğumuz programın dışına çıkarsak bizi men edin talebimiz var bu da o doğrultuda karar.

Fakat gelirin %50’sine el koyuyorlar! Neden kardeşim neden? Zaten ben parasal sıkıntı içindeyim. Orada benim amacım zaten para kazanmak, kulübü rahatlatmak. Eğer böylesine  yüksek bir oranda para kesintisi kararı çıkarsa, buna itiraz edeceğiz. Burada en önemli konu Türkiye Futbol federasyonu ve BDDK’nın çok ivedi olarak yeni yapılandırmayı uygulamaya koyması. Bunun için zaman çok dar. Yetkililer harekete geçmeli” dedi.