1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ahmet Ağaoğlu ödül töreninde konuştu
Ahmet Ağaoğlu ödül töreninde konuştu

Ahmet Ağaoğlu ödül töreninde konuştu

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, beINSports'un düzenlediği Futbolun Süperleri Ödül Töreni'nde açıklamalarda bulundu.

A+A-

Şampiyonluktan söz etmek için 3-4 sene daha geçmesi gerektiğinin altını çizen Ağaoğlu’nun açıklamaları şu şekilde:

"Trabzonspor iyi bir çıkış yakaladı. Şu anda bulunduğumuz yer konum olarak pek gerçeği yansıtmıyor. Arzu ettiğimiz noktada değiliz ama yine de olması gereken noktanın bir tık gerisindeyiz. Trabzonspor, tarihinde ilk defa 29 bin seyirciye oynamaya başladı. 38 milyon Euroluk kadroyu 16 milyon Euro'ya indirdik. Taraftarın desteği her şeyden önemliydi. Kulüpte bir aile havası oluşturduk. Futbolcularımız inanılmaz bir mücadele veriyorlar. Sakat olsalar dahi oynamak istiyorlar. Verdikleri mücadele bugün bizi bu sıraya taşıdı. 5 maçımızda 90+ saniyelerde 'rakip gol atar maç biter' şeklinde 10 puan bıraktık."

"ŞAMPİYONLUKTAN SÖZ ETMEK İSTİYORSAK 3-4 SENEYE İHTİYACIMIZ VAR"

"Trabzonspor, 90+'da santrası yapılmayan golleri yememeli. Bu yıl bir provaydı. Seneye bu hataları yapmayacağız. Şampiyonluk lafını biz hiçbir zaman telaffuz etmeyeceğiz. Şartlar ne olursa olsun zirve mücadelesi veren, bu mücadeleden hiçbir zaman kopmayan Trabzonspor. Ama sürdürülebilir şampiyonluktan söz etmek istiyorsak 3-4 seneyedaha ihtiyacımız var."

"HERKESE SAYGI GÖSTERDİK, KULÜP AYIRT ETMEDİK"

"Fenerbahçelisi, Beşiktaşlısı, Galatasaraylısı burada herkes fotoğraf çektiriyor. İmza istiyorlar. Sonuçta Trabzonspor Başkanı'ndan istiyorlar. Geldiğimizden beri tansiyonu düşürmeye çalışıyoruz. Aramızda birtakım sorunlar olabilir hukukiyse o sorunların çözüleceği yerler belli. Biz orada mücadele ediyoruz. Bunu futbol sahasına taşımak olmaz. Yöneticilerle birlikte Fenerbahçe stadına gidiyoruz. Yöneticiler tarafından karşılanıyoruz. Ondan sonra kalkıyor birisi bu şekilde beyanat veriyor. Hoş değil. Olayları tekrar o noktaya getirmenin hiç kimseye yararı yok. Fenerbahçe, Göztepe, Trabzonspor, Galatasaray, büyük camialar. Bunların büyüklüğünü bizlere öğretmek kimsenin haddine olmaması lazım. Biz geldiğimizden beri herkese saygı gösterdik kulüp ayırt etmedik. Hemen hemen bütün kulüp başkanlarının bu doğrultuda büyük çaba harcadığını göz ardı etmemek lazım."