Sadiq Umar'ın "karanlık" sakatlığı sonrasında Afrika Kupası'na giden ve Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı'yı eli kolu bağlı bırakan Paul Onuchu'dan açıklamalar geldi.

Nijerya Milli Takımı'yla Afrika Kupası'nın yarı finalinde Güney Afrika ile oynayacakları maçı bekleyen Onuachu daha fazla forma giymek istediğine dair hocası Peseiro'ya mesaj gönderdi.

* Benim pozisyonumla artık milli takımda rekabetin gerçekten olduğunu düşünüyorum.

* Belki yaklaşık iki yıl önce daha fazla zaman almam gerektiğini düşündüm. Benim için zorlu bir zamanda, insanların sizin en iyi yönlerinizi göremediği bir zamanda geldiğimi düşündüm.

*İkinci yarıya geldiğinizde mücadele ve baskı ortaya çıkıyor. Ama şu anda çok sayıda forvetimiz olduğunu düşünüyorum. Burada seçici değilim. Victor Osimhen Afrika'nın en iyisi. Victor Boniface ile Taiwo Awoniyi iyi durumdalar.

* Elbette ben de bunun bir parçasıyım. Günün sonunda kulübüm Trabzonspor'da iyi bir performans sergiliyorum ve karar verme sırası hala teknik direktöre düşüyor. Forvetlere saygılar. İyi gidiyorlar ama günün sonunda seçim yapmak antrenöre kalıyor.

* Kendim için çok mutluyum. 40 kişilik listede yer almak benim için bir onur. Günün sonunda 25 kişilik listeyi teknik direktör seçti ve en iyisini seçti.

Editör: Gül Yıldırım