İlk olarak, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Avcı, takımının performansından duyduğu memnuniyetsizliği dile getirdi ve "Performansımız beklentilerin çok altında kaldı. Hem bireysel hem de takım olarak kötü bir gün geçirdik" ifadelerini kullandı.

Deneyimli teknik adam, soyunma odasında da oyuncularıyla sert bir konuşma yaptığı kaydedildi. 

Kaybedilen maçtan çok, sergilenen oyun tarzından dolayı üzgün olduğunu belirten Avcı, "Futbolda kaybetmek olabilir ancak mücadele etmeme gibi bir lüksümüz yok. Herkes bu maçtan gereken dersleri çıkarmalı ve yaptığımız hataları düşünüp düzeltmeliyiz. Şimdi gözümüz kupada ve Çarşamba günü sahada çok daha konsantre ve güçlü bir Trabzonspor görmek istiyorum. Kupada bu durumu telafi edin ve Trabzonspor’a yakışır bir mücadele sergileyin" şeklinde konuştu.

Trabzonspor, Türkiye Kupası Yarı Final ilk maçında, sahada 10 kişi kalmalarına rağmen Karagümrük'ü 3-2 mağlup etmişti. Teknik Direktör Abdullah Avcı, Çarşamba günü İstanbul'da oynanacak rövanş maçında da galibiyet veya en azından beraberlik elde ederek finale yükselmek istiyor.

Avcı’dan transfer sözleri; “Yüzde 50’si bitti” Avcı’dan transfer sözleri; “Yüzde 50’si bitti”

Avcı'nın, Samsunspor maçındaki kadroya göre önemli değişiklikler yapması bekleniyor. Takımın bu önemli maçta nasıl bir performans sergileyeceği, futbolseverler tarafından merakla bekleniyor. Trabzonspor'un kupa yolculuğu, teknik direktörün taktik değişiklikleri ve oyuncuların sahadaki mücadelesi, takımın finale uzanan yoldaki en büyük güvenceleri arasında yer alıyor.