Sezona Süper Kupa’yı kazanarak başlayan ardından ligde oynadığı ilk 2 maçta da galip gelen Trabzonspor , sonrasında türbülansa girmişti. Buna rağmen çabuk toparlanan ve Milli ara öncesi çok kritik 2 maç kazanan Fırtına, Milli arayı oldukça pozitif değerlendirdi. Oyuncularının mental olarak toparlanmaları adına toplamda 5 gün izin veren Abdullah Avcı, yoğun fikstür öncesi motivasyon turlarını hızlandırdı.

Takımla bir toplantı gerçekleştiren tecrübeli hoca, “Milli araya seri yaparak girmiştik, bunu devam ettirelim. Üst üste maçlar oynayacağız. Bu sıkışık takvimde, uykunuza, özel hayatınıza dikkat edin. Herkesin katkısına ihtiyacımız olacak” ifadelerini kullandı.

Bordo-Mavililer, Kasım’daki Dünya Kupası’na kadar 42 günlük periyotta 10 karşılaşma oynayacak. Bunların 4’ü UEFA Avrupa Ligi’nde... Hedefini ligde zirve olarak belirleyen Trabzonspor, Avrupa Ligi’nde de mutlaka gruptan çıkmak istiyor. Oyuncularına maç maç gideceklerini hatırlatan Avcı’nın, “Önümüzde önce Kayserispor deplasmanı var. Avrupa’yı şimdilik bir kenara bırakıp, ona odaklanacağız. Sonrasında Monaco maçını düşünürüz. Herkesten takım için, oyun için fedakârlık yapmasını istiyoruz. Biz güçlü takımız, son şampiyonuz. Size güvenim tam” dediği öğrenildi.