Mücadeleyi değerlendiren deneyimli teknik adam, "Çok detaya girmeden şöyle diyebiliriz, ilk yarı dengede bir oyun vardı. Savunma bireysel performansı olarak yediğimiz bir gol vardı. 60'a kadar oyun dengeli gidiyordu. Hamle yaparken, ayağımızdaki topları kaptırarak goller yedik. Bunun bir bahanesi olamaz. Çok şık olmadı, güzel olmadı. Yapacak bir şey yok. Daha fazla çalışacağız." dedi.

Abdullah Avcı, "Dört gün sonra bir maç var, kazanarak unutturmaya çalışacağız. Oyuna bir türlü ortak olamadık. Güzel ve şık olmadı. Burası büyük camia, tarihinde böyle durumlar az da olsa vardır. Bu durumu ortadan kaldırmaya çalışacağız. Yakışmayan bir mağlubiyet ama üçüncülük hedefimiz var. Bunun tedavisini yaparak yolumuza devam edeceğiz." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

"5-1 İÇİN ÜZÜNTÜLÜYÜZ"

Basın toplantısında konuşan Avcı, "Hayata devam edeceğiz. 5-1'i telafi etmek bizim elimizde. 5-1 için taraftarlarımızdan özür dileriz. Biz de üzüntülüyüz." ifadelerini kullandı.

"BAKASETAS AYRILDI"

Bakasetas'ın veda sözleri sorulan deneyimli teknik adam, "Bakasetas ayrıldı. Hizmetleri için teşekkür ederiz. Son güne kadar etik ve düzgün davrandı. Bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz." açıklamasını yaptı.

"ÖMÜR'Ü KAZANMAK İSTİYORUZ"

Kadro dışı bırakılan Abdülkadir Ömür ile ilgili konuşan Avcı, "Abdülkadir Ömür... Zaman zaman fiziksel ve zihinsel yorgunluklar olabilir. Ömür de bunu yaşıyor. Bazen başka yerde bulunmak, kendine soru sormak, destek almak iyi gelebilir. Yönetimle beraber bir karar verdik. Abdülkadir Ömür'ü kazanmak istiyoruz. hayatımda kadro dışı kelimesi çok yoktur gibi. Verilen kararlar Abdülkadir Ömür'ün kazanılmasından yanadır. Sevmeye devam edeceğiz. Profesyonel hayatta ayrılmalar da olacak, Ömür ile dostluğumuz devam edecek. Kadro dışı kelimesi doğru değil." dedi.

UMUT BOZOK İÇİN: "SÜREÇ SANCILI"

Bir diğer kadro dışı bırakılan isimlerden Umut Bozok ile ilgili olarak Trabzonspor'un hocası, "Umut Bozok... Ayrılmak isteyene saygımız vardır ama ayrılana kadar işlerini mükemmel yapmaları gerekir. Süreç sancılı.. Sağlıkla ilgili problemi yok. Gidecekse kulübün menfaatleri doğrultusunda bir karar aldık, bilginiz olsun." ifadelerini kullandı ve basın toplantısını noktaladı.

Editör: Gül Yıldırım