Trabzonspor ligin 21. Haftasında Hatayspor’a mağlup oldu. 2-1’lik skorla biten maçın ardından teknik direktör Abdullah Avcı değerlendirmelerde bulundu.

“Formasyon deniyoruz olmuyor grup enerjisi deniyoruz olmuyor” diyen Avcı’nın açıklamaları şöyle:

"Trabzonspor'un bir bütün olarak genelinde bir dalgalanma var sadece kulüpte personelde değil her anlamda kulüpte bir dalgalanma var Karadeniz'in dalgaları gibi. Formasyon deniyoruz olmuyor. Grup enerjisi deniyoruz olmuyor. Kaybettiğimiz oyunlar ve kötü enerjiden dolayı özür diliyoruz. Elimdeki kadro bu. Kötü çocuklar mı, kötü karakterler mi? Hayır değiller. Tribünde olanlardan ve taraftarlarımızdan özür diliyoruz."

"Trabzonspor'un Ahmetcanların sayısını çoğaltıp yatırım yapıyoruz. Altyapıda Ahmetcan'ın adı yokken Ajax'a gitmiş bir oyuncu. Süleyman Cebeci değildir Trabzonspor'u altyapıdan gelip şey yapacak. Süleyman Cebeci'nin oynadığı yerde 7 oyuncu var şu an itibariyle. Ahmetcanların sayısını çoğaltıp hem A takımımıza uluslararası arenada pazarlayabilmek. Trabzonspor 27 aydır özel işler yapmıştır bu giden süreç sağlıklı değildir. Trabzonspor'un transfere değil organizasyona ihtiyacı vardır."