İyi bir skor aldıklarını söyleyen Avcı, "Ligdeki puan durumu veya bulunduğu konumu yansıtan bir takım değil. Çok deneyimli bir takım. Topa sahip olduğunda rahatlığı ve özgüveni var. Top rakipteyken sorunları var. Bizim de aynı sorunlarımız var. Maça böyle bir oyun başlangıcı yapmamamız lazım. 40. saniyede gol yiyorduk. Temaslı oyun oynamamız lazım. Edin'in golüyle öne geçtik ama 3-1'den maçı verebilirdik. Biz 25 dakika blok halinde durduk Uyarılarımıza rağmen bunu devam ettirdiler. 11-10 kalmamız oyuncularda skoru yakalamak gibi bir durum oluşturdu. İkinci yarı için bu sözlerimi alıyorum. Zaman zaman doğru geçişler yaptık. Pozisyonlar yakaladık. Rakip de gol atabilirdi ki attı da. Doğru savunma yaparsan doğru hücum da yaparsın. Biz eksikken bunu yapabiliyorsak bütünde bunu yapabiliriz." ifadelerini kullandı.

KIRMIZI KART DOĞRUYDU"

Enis Destan'ın kırmızı kartının doğru olduğunu söyleyen Avcı, "Enis Destan'ın atılması doğru bir karar. o hareketi yapmaması lazım. Bizim işimizin bir bölümü oyuncuyu daha iyi hale getirmek. Enis iyi bir profesyoneldir, zaten çalışarak bu hale geldi. Bu iletişimi kuracağız onunla. O da mahcubiyetini yaşıyor. Belki de atılması daha hayırlı oldu. Umarım bundan sonraki yaşantısında bu kırmızı kart ders olur." dedi.

Ukraynalı golcü Trabzonspor’a mı geliyor? Ukraynalı golcü Trabzonspor’a mı geliyor?

Son olarak Pepe, Fountas, Berat ve Onuachu için konuşan Avcı, "Pepe, Onuachu, Berat var. Berat'la gelecek sezon için konuşuyoruz. Şampiyonlukta 30 küsür maç oynayan bir isim. Bu konularla ilgili Pepe ve Onuachu ile de yapıyorum. Fountas ile ilk defa burada çalışıyorum. Gördüğüm en enteresan gol vuruşları olan birisi. Umarım bu şekilde faydalanmaya devam ederiz." sözlerini sarf etti.

BASIN TOPLANTISI

Avcı, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, hayatını kaybeden eski Gençlik ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Trabzonspor'un Onursal Başkanı Mehmet Ali Yılmaz için başsağlığı mesajı dileyerek, "Eski Başkanımız, devletimizde bakanlık yapmış, tesislerimizde adı olan ve Trabzonspor'a hizmetlerde bulunan Mehmet Ali Yılmaz'ın hayatını kaybetmesinden ötürü üzüntü duyuyoruz. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Avcı, tur için avantajlı durumda olduklarını vurgulayarak, "Karagümrük'ün ligdeki durumu oyun performanslarını yansıtmıyor. Farklı kazandığımız lig maçından sonra da söylemiştim. Tolunay hoca ile beraber daha iyi bir organizasyona girdiler. Deneyimli bir kadroları var. Oyun organizasyonları olan rahat ve özgüvenli bir takım. Bizim gibi artı ve eksileri var. Güçlü güçsüz tarafları da var." şeklinde konuştu.

Maçın başında bir tane net pozisyon verdiklerini vurgulayan Avcı, şöyle devam etti:

"Arkasından oyun normal dengede giderken Visca ile golü bulduk. Bu oyunda topa daha fazla sahip olmamız gerekiyor. Rakibin bizim gibi karşılamayla ilgili sıkıntıları var. 25. dakikaya kadar oyuna giremedik. 3 tane pozisyon verdik. Sağlıklı bir durum değil. Oyuna geç giremeyiz. Rakibe uzak kalamayız. Biz cezalandık, 1-1 oldu. 2-1 mağlup duruma da düşebilirdik. 25. dakikadan sonra oyuna girmeye başladık. 44'teki kırmızı kart kararı doğru. Böyle bir rakiple oynarken bu şekilde olmaması gerekiyordu. 2-1 önde devreye girdik. İkinci yarı itibarıyla takım organizasyonunu ve takım savunmasını doğru yaptık. Daha iyi hücum için savunma yapman lazım. Bunun detayları var. Takım savunmasını doğru yaptığında pozisyona girersin ve hücum yaparsın."

Avcı, ikinci yarıda 3-1'i bulduklarını belirterek, "Ama sayısal olarak eksik olmamızdan dolayı kenarlara hemen genişlik verdiler ve çift santrafora döndüler. Bizim çok fazla oyuncu değişikliği hakkımız yoktu. İlk yarıdaki olumsuz oyunu ve ikinci yarıdaki olumlu oyunu anlattım. Sonuçta bugün turun ilk ayağını kazanmış olduk. Küçük de olsa avantajlarımız var. Ona da en iyi şekilde hazırlanacağız. Oyuncularımı tebrik ediyorum." diye konuştu.

Trezeguet için tekrar MR çekileceğini kaydeden Avcı, " Hafta sonu olacak mı olmayacak mı belli değil ama bir sonraki hafta oynama ihtimali çok yüksek. Fountas ve birkaç oyuncunun da perşembe günü MR'i çekilecek." ifadelerini kullandı.