Trabzonspor Ziraat Türkiye Kupası'nda 4. Eleme Turu'nda Çorum FK'yı konuk etti. Sahadan 3-1 galip ayrılan Fırtına'da goller Fountas, Enis ve Bakasetas'tan geldi.

Bordo mavili takımda Teknik Direktör Abdullah Avcı, müsabaka sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Çorum FK modern futbolu uygulamaya çalışıyor. Durumlarının yettiğini kadarıyla bunu yapmaya çalışıyorlar.

Birinci ve ikinci bölgede nasıl baskı yapacağımıza çalıştık. İlk 2 gol çalıştığımız opsiyonlardan çıktı.

Ortada bir kupa varsa Trabzonspor buna her zaman taliptir. Daha önce 9 kez bu kupa kazanıldı. Bunu en iyi şekilde kovalayacağız.

Trabzonspor KAP’a bildirdi! 2.5 milyar TL Trabzonspor KAP’a bildirdi! 2.5 milyar TL

Geçen hafta itibariyle maçı kazansaydık ya da Fenerbahçe'yi kazandıktan sonra da aynı şeyleri söyledim. Bir takım dokunuşlar var ancak bu bir playstation değil. Ulaşılabilir hedef Avrupa kupalarına gitmek. Bir de cebimizi Türkiye Kupası'nı koyabilirsek güzel olur.

Sezon arası kadro kalitesini yükseltmemiz gerek. Oyunun üstüne ne kadar koyabiliriz diye bakıyoruz. Şimdi Gaziantep FK maçına döneceğiz. Onlar da değişik formasyonla oynuyor. En iyi şekilde hazırlanacağız.

Enis potansiyelli, gitti geldi. Maç oynaması ona katkı sağlıyor. Takıma yardımcı oluyor. Sonradan girince de yardımcı oluyor. Biz de onu ödüllendiriyoruz. Umut da ilk kez süre aldı. Şehir tüm oyuncuları aynı anda görmek istiyor ama öyle olmuyor. Çalışmaya devam edeceğiz.