1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 81 ile "market" genelgesi! İşte satışı yasaklanan ürünler;
81 ile "market" genelgesi! İşte satışı yasaklanan ürünler;

81 ile "market" genelgesi! İşte satışı yasaklanan ürünler;

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine Market Tedbirleri Genelgesi gönderildi. İşte marketlerde satışı yasaklanan ürünler;

A+A-

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan kararlara bir yenisi daha eklendi. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine Market Tedbirleri Genelgesi gönderildi. Genelgeye göre marketlerde temel ihtiyaçlar dışında ürün satılamayacak. Kasadan geçemeyecek olan ürünler genelgenin maddelerinde yer aldı.

Bakanlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları ve sektör temsilcileri ile yapılan görüşmeler sonucunda alınan tedbirler şu şekilde sıralandı:

Marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) vatandaşlarımızın zorunlu temel ihtiyaçları kapsamındaki ürünlerin dışında herhangi bir ürün satışına izin verilmeyecek.

7 Mayıs 2021 Cuma gününden itibaren marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri (parfümeri ve makyaj malzemeleri hariç) satılabilecek.

Daha önce getirilen alkollü ürün satışı kısıtlamasının yanı sıra marketlerde (zincir ve süper marketler dahil) elektronik eşya, oyuncak, kırtasiye, giyim ve aksesuar, ev tekstili, oto aksesuar, bahçe malzemeleri, hırdavat, zücaciye vb. ürünlerin satışına izin verilmeyecek.