1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. 3 ilde uyuşturucu ve silah kaçakçılığı operasyonu
3 ilde uyuşturucu ve silah kaçakçılığı operasyonu

3 ilde uyuşturucu ve silah kaçakçılığı operasyonu

Uyuşturucu tacirleri ve silah kaçakçılarına geçit yok. Düzenlenen operasyonda 12 kişi gözaltına alındı.

A+A-

Trabzon merkezli üç ilde uyuşturucu ve silah kaçakçılığı operasyonu düzenlendi.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığı tarafından Trabzon'un Ortahisar, Yomra ve Sürmene ilçelerinin yanı sıra İstanbul ve Rize’de eş zamanlı "Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti" ile "Silah Mühimmat Kaçakçılığı" suçunu örgütlü şekilde işleyen şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi.

4 aydır süren istihbari ve teknik çalışmalar sonucunda, suç unsuru malzemelerin ele geçirilmesi ve şüphelilerin yakalanması için Trabzon İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, İstihbarat Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinden oluşan 81 personel ile uyuşturucu madde arama köpekleri Çakıl ve İmha ile bomba imha köpeği Ilık'ın katılımıyla 15 ayrı adreste operasyon gerçekleştirildi.

Operasyonda 122 gram esrar maddesi, 15 gram kenevir tohumu, 1 adet hassas terazi, 1 adet esrar öğütme aparatı, 3 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet tabanca şarjörü 571 adet tabanca fişeği ve şüphelilere ait suçta kullanılan 13 adet cep telefonu ele geçirildi. 12 şüpheli ise yakalanarak gözaltına alındı.