TFF Olağan Genel Kurulunda Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan açıklamalarda bulundu.

Başkan Doğan, gelecek sezonla ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydetti ve transfer müjdesi verdi.

Doğan, “Biz hocamızla anlaşma zamanımızda bu yılı da planladık. Bu yılın başında oluşacak zaman kaybının önüne geçmeye çalıştık. İlk görüşmemizden itibaren Trabzonspor’a gelmeyi ne kadar istekli olduğunu gösterdi"

Önümüzdeki sezonu planlaması noktasında o hırsı gördük. Kendisi inanılmaz çalışıyor. Yapılması gereken transferlerle ilgili ciddi çalışma yürütüyor. Her gün anlık olarak bizlerle bunu paylaşıyor Bizde onun tavsiyeleri doğrultusunda çalışmaları yürütüyoruz. Zaten 1 tane transfer var, ama açıklayamadık. 

Taraftarda bekliyor ama her şey yöntem dahilinde, Transport kulübüne maddi zarar vermemek için belli şeylerin yansımaması için çok dikkatliyiz. Her şey Trabzonspor taraftarını daha mutlu etmek için. 

Yıllardır buradayım. Trabzonspor her zaman zirveye oynamak zorunda. Şartlar ne olursa olsun bizde bunun bilincindeyiz” dedi

Transfer süreci ile ilgili 2 oyuncunun bittiğini, 3 oyuncunun da bitme aşamasında olduğunu kaydeden Doğan, “Biten 2 oyuncumuz var. Bitme aşamasında 3 oyuncumuz var. İsim belirtemeyeceğim. Bunu deme şansımız yok. Yakın zaman içinde yaptığımız transferleri yavaş yavaş açıklayacağız” diye konuştu. 

Trabzonspor kaptanı Uğurcan’ın tranfser iddiaları ile ilgili de soruya yanıt veren Doğan, “

Kaptan konusu özel bir konu. Kaptan Trabzonspor kaptanı. Ben bu şekilde konuşulması aslında hoşuma gitmiyor. Trabzonspor kaptanının istemediği müddetçe hiçbir kulübe vermez. Zaten Türkiye’yi konuşmuyorum. Uğurcan bizim kardeşimiz, kaptanımız. Örnek bir oyuncu, kaleci.. Kendisi de bir defa şunu söylüyor: Trabzonspor çıkarları neyse onu yaparım. Bunda hiçbir zaman taviz vermedi. 

Uğurcan Avrupa’nın önemli kulüplerinden bir tanesi talip olursa Uğurcan da gitmek isterse biz kendisine sarılıp göndeririz. Ama Uğurcan’ın Türkiye içinde talebi olmaz. Böyle bir şey söz konusu değil” dedi. 

Stat sponsorluğu ile ilgili ise Doğan, “Stat sponsorluğu konusu son aşamada. İnşallah önümüzdeki günlerde bunla ilgili açıklamayı yapacağız diye planlıyoruz” derken forma lansmanı ile ilgili de, “ Cumartesi planlıyız. Yani şöyle iddialı olacak ama? Daha önce benzeri olmamış bir forma lansmanı olacak. Ekibimiz çok ciddi çalıştı bu konuda. Ben dün akşam itibariyle tamamını seyrettim çok iyi…” dedi.