1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 1461 Trabzon’un küme düşmesi alt yapıyı sorgulatıyor!
1461 Trabzon’un küme düşmesi alt yapıyı sorgulatıyor!

1461 Trabzon’un küme düşmesi alt yapıyı sorgulatıyor!

Trabzonspor’un pilot takımı 1461 Trabzon’un küme düşmesi büyük bir kepazelik! Trabzonspor yönetimi hangi altyapıya önem veriyor?

A+A-

61trabzonhaber- Spor Servisi- Trabzonspor’un pilot takımı 1461 artık BAL ligine düştü. Trabzonspor’a oyuncu kazandırmak amacı ile kurulan fakat yıllar içerisinde yönetimlerin hatır transferi yaptığı bir takım haline dönüştürülen 1461Trabzon’un BAL ligine bugün itibarı ile düşmüş olması yönetim ve camia ayıbı olarak görülebilir. Yönetimin her fırsatta ‘futbol kenti’ ya da ‘alt yapımız uçuşa geçti’ dediği Trabzonspor’un pilot takımının 3. Ligde dahi tutunamaması alt yapıya gerçekte önem verilmediğinin ve Trabzonspor alt yapısının Sadi Tekelioğlu’ndan sonra hızla ve yeniden ivme kaybettiğinin en somut  görüntüsü olsa gerek. Trabzonspor  gibi bir  kulübün ve camiasının kendi pilot takımını 3. Ligde dahi tutamamış olması, altyapı ve gençlere önem verilmediğinin, bugün A takımda oynayan Abdülkadirlerin, Yusuf, Hüseyin, Uğurcan gibi isimlerin zorunluluk gereği oynatılıp, mecburiyetin getirdiği isimler olduğu gerçeğini de gözler önüne seriyor. 

1461 Trabzon’un küme düşmesi Trabzon ve Trabzonspor’u yönetenlerin kocaman bir ayıbı olarak tarihe artık not düşülmüştür.