1461 Trabzon’un resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre Muzaffer Anıl Türkmen ile 4.5 yıllık sözleşme imzalandığı bildirilirken.

‘’ Kulübümüz, Trabzonspor’dan kadrosuna kattığı savunma oyuncusu Muzaffer Anıl Türkmen ile resmi sözleşme imzaladı. Hekimoğlu Döküm Spor Tesislerimizde, Yönetim Kurulu Üyemiz Melih Hekimoğlu’nun katılımı ile yapılan imza töreninde 19 yaşındaki genç oyuncu, kendisini 4.5 yıllığına kulübümüze bağlayan sözleşmeye imza attı.

İmza töreninde konuşan Yönetim Kurulu Üyemiz Melih Hekimoğlu, Muzaffer Anıl Türkmen’i kadrolarına kattıklarını ifade ederek, “Yine genç ve kaliteli bir oyuncuyu kadromuza kattık. Anıl, gelecekte adından sıkça söz ettirecektir. Burada gelişimini tamamlayacak ve kendisini ilerleyen yıllarda üst liglerde göreceğiz” dedi.

Yeni transferimiz Muzaffer Anıl Türkmen ise, “Hedeflerim doğrultusunda

1461 Trabzon FK’ya geldiğim için mutluyum. Burada forma şansı bulup kendimi göstermek istiyorum. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim” ifadelerini kullandı. Ayrıca yeni transferimiz Muzaffer Anıl Türkmen, imza sonrası 4-12 Ocak tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan U19 Milli Takımı'nın Hazırlık Kampı Aday Kadrosuna katıldı.’’ İfadelerine yer verildi.