1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 1 Mayıs’ta molotoflu eylem planları böyle bozuldu
1 Mayıs’ta molotoflu eylem planları böyle bozuldu

1 Mayıs’ta molotoflu eylem planları böyle bozuldu

1 Mayıs’ta İstanbul’da molotoflu eylem planı işe yaramadı. Milli İstihbarat Teşkilatı eylem hazırlığındakilere operasyon düzenledi.

A+A-

1 Mayıs işçi bayramı tüm Türkiye’de kutlandı. Bu kutlamaya gölge düşürmek isteyen bazı kişiler molotoflu eylem planı yaptı. Ancak düzenlene operasyon sonucu şahısların hazırlıkları boşa gitti.

Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla marjinal grupların Taksim’e çıkmaya çalışacakları ve olası çatışmalarda kullanılmak üzere molotof kokteyli, gaz maskesi, yüz maskesi, bilye, havai fişek gibi malzemeleri tedarik ederek Ortabayır Mahallesi’nde bulunan inşaat alanına sakladıklarına ilişkin ihbar aldı.

Bölgeye giden ekipleri inşaat alanında 336 adet havai fişek, 5 adet koyu renkli ve şapkalı yağmurluk, 3 adet içerisinde benzin olduğu düşünülen 4 litrelik bidon, 12 adet eldiven, 2 adet örgütsel yazılama yapılabilecek beyaz renkli bez, molotof yapımında kullanılan bant, fitil, huni gibi malzemeler ele geçirdi.

MALZEMELERİ ALMAYA GELDİLER, POLİSE YAKALANDILAR

Milli İstihbarat Teşkilatı İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri şüphelileri yakalamak için bölgede beklemeye çekildi. 1 Mayıs sabahı erken saatlerde gelerek şüpheli hareketler sergileyip inşaata girmeye çalışan ve istihbari birimler tarafından marjinal grup üyesi oldukları belirlenen A.Y., A.K., Y.K. ve M.A. isimli şüpheliler ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin Taksim Meydanı’nda eylem hazırlığında oldukları tespit edildi. Şüphelilerle ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.